Umělecká výstava se koná v pražské Winternitzově vile funkcionalistického architekta Adolfa Loose.

Vila je druhá, méně známá pražská stavba na Smíchově, v ulici Na Cihlářce, kde architekt uplatnil odstupňování výšek jednotlivých pater domu podle jejich funkce.

Vilu nechal postavit ve třicátých letech advokát Josef Winternitz, v roce 1943 ji zabavili Němci, do 90. let tu byla mateřská školka a poté vilu po restituci zrekonstruovali potomci původního majitele. Nyní je vila v soukromém vlastnictví, a kvůli velkému zájmu veřejnosti ji majitelé na pár dní zpřístupnili.

V nevšedním interiéru si mohou návštěvníci nejen prohlédnout, ale i zakoupit obrazy, fotografie, sochy a různá díla současných tvůrců.

Vilu si můžete prohlédnout pouze do 23. února od 12.00-18.00 hod. a vstup je zdarma.

Ten, kdo se zajímá o architekturu, by měl tuto možnost využít. Potom bude pronajímána a podívat se dovnitř již nebude možné.

6 komentářů u „23. 2. 2017 výstava v Praze“

 1. babicka11 napsal:

  V sobotu 23.9. se koná komentovaná prohlídka vily s průvodcem. Dostanete dostatek oficiálních i soukromých informací přímo z rodiny původních majitelů.

 2. matylda napsal:

  Trošku mi to připomíná budovy nemocnic. I když ty jsou samozřejmě o trošičku větší 🙂

 3. babicka11 napsal:

  Na výstavě byl můj dřívější kolega z práce, bydlí v naší ulici, tak mě zachytil venku – líbila se mu moc budova i vnitřní prostory, rozložení pater i oken, byl rád, že tam jel. Vím, že se o to dost zajímá, tak jsem mu o tom řekla….

 4. blaju napsal:

  Byl někdo na té výstavě, dejte vědět jaké z toho máte pocity a jak na vás dům působil, vypasá dost zajímavě.

 5. babicka11 napsal:

  Stavba mi připomíná i některé domky tady u nás. Také odstupňované i s terasou. Kamarádky maminka má také takový dům a to už je nejméně 50 let starý. Má dokonce i dva vchody, jeden z hlavní ulice a druhý do zahrady, aby se nemusel celý obcházet.

 6. blaju napsal:

  Zajímavý tip, ale pozvánku nevyužijeme, je to krapánek z ruky. Vila vypadá dost zvláštně až zajímavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy