Magnet fishing je novodobou zábavou k vodě

Je to vlastně takový magnetický rybolov. Jen místo ryb z vody vytahujete různé předměty. Většinou se jedná o zahozené hrnce, kusy kamen, dráty, trubky. Ale občas se z vody podaří vylovit i munici, pistoli nebo vypáčený trezor. Jak začít lovit a co je na to potřeba?

1) Pořiďte si hlavní výbavu: silný neodymový magnet v pouzdře

Magnety na magnet fishing jsou neodymové, zasazené do odolného ocelového pouzdra. Existují jednostranné a oboustranné magnety, které mají magnetickou plochu na obou stranách. Mají magnetickou sílu od pár stovek až po tisíce kilogramů. Jejich součástí je nosné oko, ke kterému přivážete pevné lano.

2) Pevné lano z PES vydrží

Další důležitou součástí výbavy každého magnetického lovce je lano. Bývá vyrobené z polyesteru a je velice pevné. Podobná lana používají i jachtaři na napínání velkých plachet. Pokud lovíte jen ze břehu, stačí vám 15metrové lano. Jestliže chcete zkusit štěstí i z mostu, pořiďte si lano na magnet fishing o délce 30 metrů.

3) Doplňková výbava: rukavice, gel, kýbl

Aby zůstaly vaše ruce čisté a nedošlo k popálení od lana, které občas rychle prokluzuje mezi prsty, pořiďte si kvalitní ochranné rukavice z polyamidu s nitrilovým protiskluzovým povrchem. Do výbavy se hodí i gel na očištění rukou a kýbl na případné úlovky.

4) Naplánujte místo a vyrazte do terénu

Než vyrazíte na lov, musíte vědět, kam. Vybírejte místa, kde bývá hodně lidí. To jsou například pláže u rybníka, jezera, nábřeží u řeky, potoka, hráz. Je však lepší vyrazit, když tam zrovna moc lidí nebude, takže ideálně brzy ráno nebo když je ošklivo, deštivo.

5) Uvažte magnet k lanu pevným uzlem

Toto je důležité: nosné oko magnetu k lanu pevně přivažte vhodným uzlem. Dobrá je třeba dračí smyčka. Podívejte se, jak magnet na magnetic fishing k lanu přivázat.

6) Vhoďte magnet do vody a táhněte

Magnet na laně vhoďte nebo spusťte do vody, až na dno. Táhněte po dně směrem k sobě. Nakonec vytáhněte z vody a zjistěte, zda se něco k magnetu přicvaklo. Povedlo se?

7) Opakujte postup dál

Jestliže se nyní nic k magnetu nepřichytilo, zkuste štěstí znovu, o pár metrů dál, anebo na jiném místě. Chce to výdrž. Další užitečné tipy a rady najdete na webu o magnet fishingu.

8) „Poklady“ si odneste s sebou

Ať už se povede najít něco zajímavého nebo jen rezavé kousky, všechny úlovky si odneste s sebou pryč a vyhoďte do kontejneru nebo odvezte do sběrného dvora. Patří to k etice magnetického rybáře.

9) Po lovu magnet i lano očistěte, osušte

Až lov ukončíte, magnet i lano doma očistěte vodou, nechte uschnout, ať je výbava připravená pro další akci.

Tip: Potřebné vybavení, magnety, lana i rukavice seženete na e-shopu Unimagnet.cz

Hodně štěstí při lovu magnetem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *