Oblíbený směr turistických cest a zájezdů, to je Bulharsko. Češi si ho zamilovali už za minulého režimu a stále do něho často jezdí. A není se čemu divit – je tu spousta zajímavých míst, příjemní lidé a levno, protože Bulharsko ceny drží stále nízko.

Bulharsko leží na Balkánském poloostrově a sousedí s Rumunskem, Makedonií, Srbskem, Řeckem a Tureckem. Mísí se tu tak vliv všech těchto odlišných kultur. A na východě zemi omývá Černé moře, které je oblíbené hlavně díky možnosti koupání. Ostatně na jeho pobřeží je také mnoho známých a jedinečných letovisek.

Hory i nížiny

Stát je hodně hornatý a pohoří se zvedají až do bezmála třítisícových výšek. Nejvyšší horou je Musala, která má 2 925 metrů nad mořem. A kousek od hlavního města Sofie se zvedá další pohoří s horou Vitoša o výšce 2 290 metrů nad mořem. Kdo proto má rád vysokohorskou turistiku nebo procházky v přírodě, je pro něho divoká příroda Bulharska jako stvořená. Ale na druhou stranu jsou tu i nížiny. Nejznámější je Dolnodunajská nížina, jíž, jak už název napovídá, protéká řeka Dunaj. A najdeme tu i Hornotráckou nížinu.

Ráj turistů

Většina návštěvníků zavítá buď za památkami a prohlídkou velkých měst, nebo na pláže. Mezi nejoblíbenější letoviska, ležící u Černého moře, patří Zlaté písky, Slunečné pobřeží, Primorsko, Albena či Varna. Dovolená Bulharsko je stále oblíbená, protože tu není tolik návštěvníků a i podnebí je kontinentální až středomořské. Pláže jsou přitom čisté a moře teplé. A z Česka se sem přitom letadlem dostanete za necelé dvě hodiny.

V zemi převládá pravoslavné náboženství, ale jsou tu i muslimové, což velmi ovlivňuje zvyky a tradice. I místní kuchyně je proto směsí všeho možného. Oblíbená je tu černá káva a z jídel musaka, ryby a různorodá zelenina. Kdo by navíc neznal balkánský sýr, bulharský chléb či šopský salát? Všechna tato jídla jsou tu k dostání a lidé je považují za svá. A konečně, kdo se sem vydá, měl by pamatovat na to, že kývání hlavou tu znamená „ne“ a vrtění „ano“.

2 komentáře u „Bulharsko je hitem letošních dovolených“

  1. babicka11 napsal:

    Tento týden tam jsou naši známí, tak jsem zvědavá, co budou říkat, až přijedou ….

  2. babicka11 napsal:

    Švagr byl s rodinou na Zlatých pískách vloni a moc si to chválil, klidně by prý letěl znovu, je to blízko a ceny relativně dobré.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy