Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Doba letních dovolených je sice za námi, to nám ale rozhodně nebrání snít o té na příští rok. Nebo se ještě lépe vydat na nějakou pěknou zimní dovolenou spojenou s lyžovačkou. Víte, co si k ní ale rozhodně musíte pořídit? Cestovní pojištění!

Když se řekne cestovní pojištění

Ať už cestujeme po České republice, vyrážíte na Slovensko, nebo vás čeká nějaká exotika, bez pojištění na cesty se neobejdete. Co si budeme povídat, všude čekají nějaké nástrahy, a i banální nehoda těsně za našimi hranicemi vás může přijít pořádně draho. Jen takový pár minutový let vrtulníkem v Rakousku stojí 3 tisíce EUR a kde jsou léčebné výlohy?

Jak si sjednat to pravé cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je moudrým základem pro každou cestu. Podcenit nesmíte ani pojištění trvalých následků. Vyrážet jen s celoročním cestovním pojištěním ke kartě, které má mnoho z nás, se kvůli nízkým limitům nevyplácí.

Co by mělo cestovní pojištění zahrnovat?

Základem každého pojištění na cesty je pojištění léčebných výloh, ze kterého se hradí jak náklady na hospitalizaci, tak na ošetření a transport do nemocnice. V některých případech z něj uhradíte i transport zpátky do Čech.

Další důležitou součástí je pojištění odpovědnosti, které oceníte, když někomu neúmyslně způsobíte škodu na zdraví nebo majetku. V zimě třeba narazíte do lyžaře a srazíte ho, v létě zase můžete někomu ublížit během jízdy na vodních lyžích.

Víte, že každé cestovní pojištění by mělo obsahovat i asistenční služby? Operátor vám pomůže v největší nouzi, poradí, co máte dělat, bude na vás mluvit vaším rodným jazykem. To je ve chvíli, kdy se ocitnete v krizové situaci k nezaplacení.

Zdoj: fotobanka

Na čem při výběru pojištění na cesty opravdu záleží?

Nejdůležitějším parametrem každého pojištění jsou pojistné limity, platí to i v tomto případě. Na dovolenou u moře si vystačíte s krytím minimálně 3 miliony Kč, na zimní dovolenou volte limit ve výši aspoň 5 milionů korun.

Kromě limitů si taky pohlídejte, co všechno cestovní pojištění zahrnuje, zajímejte se i o výluky, tedy situace, na které se nevztahuje.

Co si všechno můžete pojistit?
  • Pojištění léčebných výloh, které je součástí vždy.
  • Úrazové pojištění, které zahrnuje pojistné plnění pro případ trvalých následků úrazu, smrti na následky úrazu a odškodné.
  • Asistenční služby
  • Pojištění zavazadel
  • Pojištění odpovědnosti za škodu způsobené třetí osobě při běžných činnostech.

Náš tip na závěr: Cestovní pojištění si můžete sjednat i online, třeba těsně před odjezdem na dovolenou. Musí ale být zaplacené ještě před započetím vaší cesty. Pojištění sjednané online nikde nepodepisujete, akceptujete ho právě zaplacením pojistného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *