Letní období už je téměř u konce a vám přijde, že jste o prázdninách příliš necestovali a neměli jste na sebe s partnerem dostatek času? Chtěli byste si vše vynahradit a užít si třeba i po prázdninách romantický výlet ve dvou? V tom případě můžete vyrazit třeba na Karlštejn, jeden z nejznámějších českých hradů. I na Karlštejnu se dá prožít romantický víkend ve dvou. Stačí vybrat správné ubytování.

Přímo pod hradem je hotel Mlýn Karlštejn
Hrad Karlštejn se nachází v malebném prostředí chráněné krajinné oblasti Český kras nedaleko řeky Berounky. Nejvíce se proslavil jako sídlo jednoho z nejznámějších českých panovníků Karla IV. Je také místem, kde byly uschovány české korunovační klenoty. Detailní informace o tomto hradu naleznete ZDE. Prohlídka hradu je ale programem jen na 1 den, ale co dělat zbytek víkendu? O program se vám může postarat hotel Mlýn Karlštejn, který nabízí výhodné ubytování nedaleko Karlštejna.

Různé ubytovací víkendové balíčky
Hotel Karlštejn se nachází na břehu řeky Berounky. Vznikl důkladnou rekonstrukcí areálu bývalého mlýna. V současné době nabízí k ubytování stylově zařízené nekuřácké pokoje. Hotel má v nabídce hned několik kategorií ubytovacích balíčků. Některé balíčky jsou spojené s wellness službami, protože wellness centrum je přímou součástí komplexu hotelu. Jiné jsou spojené s hradem Karlštejn. Například v balíčku Víkend s císařem Karlem IV. si užijete 2 dny jako panovník. Po příjezdu vás uvítá personál hotelu sklenkou vína z vinic, které zakládal sám Karel IV., bude pro vás připravena romantická večeře Pečínka Karla IV., ubytováni budete ve stylově zařízeném pokoji a součástí víkendu je i prohlídka hradu, na kterou vás doveze hradní kočár.

Kromě balíčků i další aktivity
Kromě široké nabídky pobytových balíčků si v hotelu Karlštejn lze užít také další aktivity. Jak již bylo řečeno, hotel nabízí také služby wellness. Kromě toho disponuje také vlastním golfovým hřištěm Pitch/Punt, domácí ZOO nebo romantickým altánkem. Restaurace Karlštejn v hotelu je vyhlášená svými čerstvými pokrmy a především pak výběrem specialit ze sladkovodních a mořských ryb. Každý si může přijít na své.

17 komentářů u „Chcete si užít romantický výlet i po konci prázdnin? Vyrazte na Karlštejn!“

 1. bobalka napsal:

  No tak v Čechách jsme byli, ale na Karlštejn nevyšel čas, tak snad příští rok.

 2. Rojak napsal:

  Karlštejn je krásný hrad s velice pěknou historií. Když jsem bydlel ještě v Praze, jezdívali jsme tam aspoň jednou za rok. Jak je v televizi film noc na Karlštejně, vždy se na něj rád podívám.

 3. bobalka napsal:

  Jů, to vypadá pěkně. Na Karlštejně jsem byla jako malá holka, Máme to trošku z ruky, tak až zase pojedeme do Čech. Tak když bude čas, navrhnu výlet.

 4. babicka11 napsal:

  Puzzle Karlštejn upoutalo hodně lidí a připomnělo krásu našich hradů. Díky tomu se tam letos lidé více chystají.

 5. babicka11 napsal:

  Na Karlštejně má jednu hospůdku přítel kamarádky mé dcery, tak je předem jasné, kam na oběd :-), až se tam s dcerou vypravíme společně. Ona je zas po delší době uvidí a my je známe taky, byli jí na svatbě. Svezeme se asi s nimi a cesta rychleji uběhne.

 6. veruska napsal:

  Léto se blíží a s ním i výlet na Karlštejn! Doufám.

 7. veruska napsal:

  Prý se na hrad nemusí pěšky, je možno jet koňským povozem. To bude pro ty línější lidi. Třeba pro mě.

 8. veruska napsal:

  Jak teď skládáme ty puzzle, tak mám k tomu Karlštejnu nějak blíž…..

  1. Ra napsal:

   jj, je tam pěkně

 9. blaju napsal:

  Tak asi je rozhodnuto, na Karlštejn se letos zajedeme podívat, já se tak těším jako malá holka.:)

 10. lgku napsal:

  Karlštejn máme taky v plánu navštívit, věřím, že to letos vyjde, je tam určitě hodně k vidění.

 11. veruska napsal:

  Na Karlštejně jsem nebyla, ale chystám se tam v létě, tak snad mi to vyjde. Když ono je to dost daleko.

 12. vita1980 napsal:

  Karlštejn je prostě úchvatný, podle mě asi nejhezčí český hrad. Pod hradem nádherné hospůdky se super jídlem. Jen kdyby ty ceny nebyly kvůli cizincům tak vysoké.

 13. blaju napsal:

  na Karlštejně jsem už byla, ale chystáme se tam znovu je tam pořád co k vidění, moc se na to těším 🙂

 14. matylda napsal:

  Na Karlštejně jsem byla taky už několikrát. Se školou na výletě, naposledy s dětmi, když byly ještě malé. Když jsme se tam chtěli zastavit asi před třemi lety s manželem, odradila nás velká fronta u pokladny.

 15. Benula napsal:

  Ach jo, ráda bych tam chodila častěji, jen kdyby to bylo blíž.

 16. Lada napsal:

  Na Karlštejně jsem byla celkem 3x a vždy je tam co obdivovat, už jen samotný pohled na hrad je přímo úchvatný ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *