Slavíme narozeniny

V sobotu jsme vykonali s dědou výlet za Terezkou, protože měla čtvrté narozeniny. Píši schválně výlet, neboť jezdí spíše oni k nám, než my k nim.

Myslím, že bychom si všichni měli najít čas na to, abychom oslavili rodinné významné dny. Nejen pro dospělé, ale hlavně i pro děti je to slavnostní den, na který se těší.

My jsme dnes také jeli popřát Terezce k jejím čtvrtým narozeninám. Byla nastrojená jako panenka a už u dveří nás s výskotem vítala – „jé, děda s babičkou jsou tady taky“ – „mám tu dvě babičky a dva dědy“!

Rozdaly se dárky s přáníčkem, aby byla zdravá a byla dál tou hodnou holčičkou. My jsme dostali pusinky a pak se dala do rozbalování dárků. Dostala robota, osušku s Elzou, DVD Šmouly, oblečení, vrtulník na dálkové ovládání, autobus, vláčkodráhu, dětský kufr na kolečkách – až pojede k moři, čokolády, ovoce, dort a nějaké penízky. Nejvíce se jí líbil vrtulník, robot a pochopitelně vlak. Robot ji poslouchal na slovo, a když tancoval, tancovala taky. Dráha se dala složit na čtyři způsoby, tak je chtěla hned vyzkoušet.

Jinak jako parádnice nám předvedla módní přehlídku a zkusila si nové věci na sebe a pak ještě všechny šatičky, co měla doma. Vůbec jí nevadilo, že se pořád převléká, naopak ji to bavilo a nás taky. Člověk by nevěřil, že se čtyřleté dítě takhle předvádí. Dobře jsme se u toho pobavili a nasmáli.

U dortu se ráda nechala se všemi vyfotit, divím se, jakou měla trpělivost :-). Sfoukla svíčky, připila si a ťukla na zdraví se všemi svou milovanou červenou šťávou a pak se vrhla na vláček. Dráha je opravdu pěkná, s podjezdem i nadjezdem, se značkami, závorami, zelení se stromy i se zastávkou. Jakmile se vláčku věnovala, už ji nezajímalo nic jiného :-).  Další dort poveze do školky, aby i ostatní děti si trochu zamlsaly.

Usnula plná dojmů až v deset hodin, ale zítra si může přispat. Den se vydařil a my jsme rádi, že jsme se mohli oslavy zúčastnit.

Zítra přijede popřát sestřenice Nikolka, pak Filípek, Adámek, Mareček a Emička. Dětí jako smetí, to bude opravdu veselo. Tak snad se počasí ukáže v tom nejlepším světle a bude hlavně vyžití dětí na zahradě.

2 komentáře u „Důležitý výlet :-)“

  1. babicka11 napsal:

    Nikolky svátek se rychlým tempem blíží, už se ptala, jestli přivezeme i dort – no jasně, že ano, přece nepojedeme bez dortu! to být musí. Prý si to pak taky ještě “oparádí” lentilkami, jako to bylo u Terezky.

  2. babicka11 napsal:

    Nikolka se už ptala, kdy bude mít narozeniny :-), ale je ještě čas. Pak také uděláme “výlet” i k ní. A protože má svátek dřív, tak pojedeme v listopadu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *