Syn má na zahradě docela prostor na to, aby pořídil Nikolce velkou houpačku.

Protože na té první řádí už docela dlouho, rodiče se rozhodli koupit ještě jednu, jinou, kde mohou relaxovat i oni. Klasická houpačka na sezení to není. Byli jsme se na ni podívat a je opravdu pěkná. Člověk si na ni může lehnout, třeba se přikrýt a spát.

Děda si to chtěl vyzkoušet, ale Nikča ho tam nechtěla pustit. Dělala samé hlouposti, jen aby tam děda nemohl vlézt. Nakonec jsme ji nachytali na jejich Elinku, krásnou kočičku, že šla do bytu a aby tam náhodou neudělala nepořádek. Nikolka slezla a utíkala dovnitř. Hledala a hledala, ale kočička nikde. Mezitím děda honem na houpačku. Když to zjistila, začala ječet, že se nechala nachytat. Naštěstí jí to dlouho nevydrželo a nosila dědovi pampelišky, aby se mu tam prý víc líbilo.

Což o to, na houpačce se mu líbilo hodně, říkal, že by si ji uměl představit i doma. Aby ne, v létě pěkné „leháro“ na „lehátku“ a ne na dece na zemi. No jo, ale do té doby, než chtěl z houpačky slézt. 🙂 Pořád mu „ujížděla“ a nemohl se z ní vyhrabat. Vypadalo to komicky a teprve, když byla stabilní a syn ji podržel, tak mohl vstát. Už ji nechce. Prý je pro mladé lidi a pro ty, co nemají problém vstát, když je houpačka v pohybu. Tak hlavně, že si to vyzkoušel, jinak jsme měli doma něco, co bychom zřejmě nevyužili.

Nikolka si mezitím přinesla spacák, protože foukal vítr, tak si ho tam natáhla a zavrtala se do něj. Prý je to nejlepší houpačka na světě :-).

13 komentářů u „Houpy hou“

 1. babicka11 napsal:

  Houpačku jsme uklidili a syn ji musel odmontovat a vyklidit půlku kůlny, aby se tam vešla :-).

 2. babicka11 napsal:

  Jak byl ten velký vítr, tak syn říkal, že jim to tu těžkou houpačku povalil. A že těžká je! Musel i ji připevnit k zemi. Dřív ji přenášeli z místa jinam na místo, teď už to nejde.

 3. babicka11 napsal:

  Houpací síť má i sousedka, ale my ji nemáme kam zavěsit. Chybí nám ty stromy :-).

 4. bobalka napsal:

  Na zahradě houpací síť musí být. 😀 vnoučata se na ní vyblbnou. Máme jí mezi stromy, pěkně ve stínu a rády se tam houpou. Já na to moc nejsem, mám raději pevný povrch pod sebou.

 5. veruska napsal:

  Syn přivezl závěsnou houpací síť, tak jsme ji natáhli mezi dva stromy a už se houpeme. Tedy já ne, já si tam jen tak poležím.

 6. Rojak napsal:

  Já mám nejraději houpací sítě někde pěkně zavěšené ve stínu a klid. To se potom při houpání usíná.

 7. veruska napsal:

  Asi před měsícem jsem koupila zahradní houpačku pro 3 lidi. Je to paráda se na ní jen tak pohupovat.

  1. babicka11 napsal:

   Tuhle houpačku máme už dost dlouho, asi 6 let, taky ji na zimu schováváme. Je to lepší, alespoň déle vydrží.

 8. babicka11 napsal:

  Já se nemusím ani houpat, stačí, když se natáhnu venku na lehátko. Tam jsem mockrát i klimbla. 🙂 – aby ne, lehátko je taky pohodlné.

 9. veruska napsal:

  To musí být paráda.
  Já odpočívám na trampolíně. Tam se natáhnu a relaxuji.

  1. babicka11 napsal:

   A ještě si tam můžete i zaskákat :-). Není nad to, se protáhnout….

 10. bobalka napsal:

  Na zahradě je super se pohoupat. Naše vnoučata jí mají také, ale jen obyčejnou i tak se vyblbnou. Za mého dětství stačil na stromě uvátaný provaz s prkénkem a houpali jsme se o sto šest.

  1. babicka11 napsal:

   k bobalka 21.5.2017:
   njn, pokrok se nezastaví a nejen dospělí, ale i děti chtějí víc a víc …. a když to ještě vidí u rodičů ….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *