Írán, rozkládající se na území starověké Persie, je zemí plnou starobylých památek a nádherné přírody, stejně tak jako neuvěřitelně milých a pohostinných lidí.

Pro českého turistu je zde navíc poměrně levně. Najdete zde vše, co turisté od dovolené očekávají – průzračně čisté moře, úchvatné historické památky, výtečnou kuchyni a přátelský přístup místních obyvatel. A kde jinde se dozvědět nejvíce o místní historii, zvycích a tradicích, než při rozhovoru s domorodci? Ti ale většinou mluví jen svou rodnou řečí, takže chcete-li proniknout do místních tajů, rozšiřte si své jazykové znalosti a naučte se persky.

Perština kurz pro větší samostatnost a nové poznatky

Persky mluví téměř 110 milionů lidí v oblastech středního východu od Íránu, Tádžikistánu, až po některé oblasti Pákistánu.

V Evropě není perština běžně vyučovaným cizím jazykem, přesto však v posledních letech zájem o ni roste a mnoho lidí vyhledává kurz perštiny, díky kterému jsou pak při svých cestách samostatnější a mohou se lépe seznamovat s kulturou a tradicemi při kontaktu s místními obyvateli.

Lehce pochopitelná gramatika

Moderní perština se píše arabským písmem obohaceným o čtyři vlastní písmena. Moderní íránská perština používá arabské písmo, má však oproti němu 4 písmena navíc. Perština má 6 samohlásek a 22 souhlásek. Jelikož jde o řeč z rodu indoevropských jazyků, je perština příbuzná jazykům slovanským, nemá tudíž pro českého mluvčího žádné obtížně vyslovitelné zvuky.

Perština kurz vás naučí správnou výslovnost, která má jen několik specifik. Stejně tak gramatika není příliš složitá, má sice nepravidelná slovesa, ale nerozlišuje mezi mužským a ženským rodem a množné číslo se vyjadřuje jednou koncovkou.

V kurzu perštiny tedy stačí naučit se daná pravidla a slovní zásobu, ideálně s rodilým mluvčím, a pak už se můžete vydat do persky mluvících zemí objevovat místní historii, tradice a zvyklosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *