Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Venku panuje ne zrovna přívětivé počasí, které přímo vybízí k tomu, abychom si naplánovali nějakou pěknou dovolenou, kde si odpočineme a zapomeneme na běžné starosti. Je vaším snem dovolená v některé z exotických zemí, nebo dáváte přednost našim luhům a hájům? Ať tak, či tak, nikdy nezapomínejte na cestovní pojištění.

Dovolená nemusí být jen o příjemných zážitcích

Zní to strašně, že? Na dovolenou jedeme s tím, že si ji chceme užít, načerpat nové síly, nechat se hýčkat, vyrážet na výlety do přírody a poznávat nová místa.

Rozhodně si nepřipouštíme, že bychom mohli řešit i něco jiného než to, co si dáme k jídlu a co budeme dělat. Jenže na dovolené bohužel mohou číhat i různá nebezpečí, v jejichž důsledku budeme potřebovat lékařské ošetření nebo nějakou jinou pomoc. A na to je dobré být připraveni.

I takový krátký transport vrtulníkem do nemocnice v Rakousku přijde na několik tisíc Eur, kdo je má jen tak k dispozici? Abyste je pak nemuseli vydat z vlastních úspor, je na místě před dovolenou investovat pár korun do cestovního pojištění.

Zdroj: Fotobanka

Proti čemu se můžete na cesty pojistit?

Cestovní pojištění není jen o kompenzaci nákladů na ošetření, jeho součástí může být komplexní balíček služeb na cesty. Co může obsahovat?

Pojištění léčebných výloh

Léčebné výlohy jsou součástí pojištění na cesty vždy. Kdo by taky chtěl všechny svoje úspory investovat do zdravotní péče potřebné v důsledku nešťastného úrazu? A že v zahraničí nebudou tyhle náklady rozhodně malé.

Z pojištění léčebných výloh se obvykle hradí náklady na ošetření a léčení, hospitalizaci, transport nebo případná repatriace zpět do ČR. Důležité tak je správně si nastavit limit pojistného plnění. Na cesty po Evropě volte aspoň 3 miliony Kč, mimo Evropu nebo na lyžařskou dovolenou si limit nastavte minimálně na 5 milionů korun.

Úrazové pojištění

I na dovolené si můžete způsobit úraz, v jehož důsledku budete několik týdnů nebo měsíců v pracovní neschopnosti. Je to k vzteku, navíc se to nepříjemně projeví na vaší finanční situaci. A právě pro tyto případy může být součástí cestovního pojištění i úrazové pojištění, které zahrnuje i pojistné plnění pro případ trvalých následků úrazu, smrti v důsledku úrazu a odškodné.

Pojištění odpovědnosti za škodu

Když na dovolené nedopatřením způsobíte třetí osobě škodu, musíte za to nést odpovědnost. Je jedno, zda se to stalo během sportu, rekreace nebo zábavy, je jedno, zda jde o škodu na zdraví nebo majetku. Taková škoda může jít i do milionů, myslete na to a sjednejte si pojištění odpovědnosti za újmu.

Non-stop asistenční služby v českém jazyce

Kdo by v zahraničí neocenil v době potíží přítele na telefonu, který mu poradí, co má dělat, navíc v mateřském jazyce? Asistenční služby vám budou k dispozici nepřetržitě a poradí vám, co dělat krok za krokem, nasměrují vás do smluvního zdravotnického zařízení atd.

Zdroj: Fotobanka

Připojištění zavazadel

Nikdo necestuje bez osobních věcí. I ty něco stály a stačí chvilka nepozornosti a přijdete o ně. Pojistěte si svůj majetek.

Připojištění proti stornu zájezdu

Není nic horšího, než když pár dní před odjezdem musíte dovolenou třeba z důvodu nemoci zrušit. Cestovka si v takovém případě naúčtuje storno poplatek a vám zůstanou oči pro pláč. Na dovolenou neodjedete a zpět se vám vrátí jen pár korun. Díky pojištění storna zájezdu můžete ale většinu storno poplatku získat zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *