Je to zkrátka taková vášeň a láska, které propadne nejeden z nás

A že jezdců přibývá, o tom není třeba diskutovat. Nedávno proběhl jarní Motosalon v Praze a skutečně se těšil hojné účasti. Již je nadmíru jasné, že se motorkářská veřejnost rozrůstá. Na silnicích se často za řídítky rozličných modelů objevují zástupci jak mužského, tak ženského rodu. Spojuje je ta neskutečná svoboda, která se snad ani jinde nedá tak prožít jako zde, v sedle motocyklů. Vznikají nové plány, touhy po společných vyjížďkách a plamínky v očích jasně signalizují začátek nové sezóny.

Opatrnosti není nikdy dostatek

Je pravdou, že jízda dává pocit volnosti, svobody, také uvolnění od stresu a pro mnohé je to zkrátka takový relax. Ovšem i přesto všechno bychom si měli uvědomit, že můžeme být sebeopatrnější, přesto se chybička snadno může vloudit. Většinou při prvních jarních jízdách musí motorkář myslet za všechny účastníky provozu. Řidiči automobilů mnohdy ještě nejsou připraveni na to, že se opět na silnice vrací motorky a mnohdy nejsou ani pořádně připravené silnice, které ještě mají na sobě poslední nánosy štěrku po odchodu zimy. Stačí skutečně málo a neštěstí může být na dosah.

Motorkářské oblečení má svůj význam

Bunda na motorku

Jezdci i spolujezdci na motocyklech nejsou tak chráněni, jako ti, co jedou v autě. Díky tomu odpovídá i kvalita jejich oblečení.

Není to jen o materiálu, ale také o ochranných prvcích na moto bundách, kalhotách nebo kombinézách. Záleží na tom, co kdo preferuje.

Na výlety je daleko lepší komplet, kde přece jenom se snadněji v teplém počasí, položí bunda na motorku, než kombinéza.

I tak je dobré vybírat oblečení nejen na míru nebo podle barev, což se většinou děje, že páry chtějí ladit a to případně i se svým strojem, ale rozhodující by měly být ochranné prvky.

Proč jsou důležité ochranné prvky

  • Především dělají motorkáře viditelnějšího na silnici.
  • I menší nepozornost nebo chyba mohou stát za pádem. Tady se o bezpečnost postarají různé chrániče, které sice jdou vyjmout, ale rozhodně k tomu není důvod. Motorkářské bundy jsou takto vybavené chrániči ramen, loktů, páteře a mnohdy mají další ochranné vrstvy.
  • Samozřejmě i nepřízeň počasí občas na cestách překvapí, ale ne toho, kdo má kvalitní oblečení, proto by se výběr nikdy neměl podceňovat ani kvalitou materiálu. Bezpečné bundy na motorku se dají zakoupit v kůži, kombinaci kůže a textilu nebo jen v textilní podobě.
  • Ochranu před zimou zajistí u moto bundy vyjímatelná voděodolná prodyšná membrána a termovložka.

Život je otázkou priorit, ne peněz

Rozhodně se každý chce ze své projížďky vrátit bezpečně zpět ke své rodině a přátelům. Nikdy se nesmí podceňovat význam bezpečného oblečení a hroutit se pod cedulkou s cenou. Je to otázka investice do našeho bezpečí. Bundy pro motorkáře jsou investicí do jejich ochrany a nejednomu již posloužily. Také se rozhodně nekupují jen proto, aby někdo mohl ukazovat široká ramena, ale právě proto, aby byly v bezpečí. Každý by si měl zodpovědně položit otázku, co je jeho prioritou a tou je u všech předně zdraví. K tomu stačí skutečně málo, vybrat si oblečení takové, v kterém se budeme cítit nejen dobře, ale především bezpečně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *