V Česku prodělal onemocnění COVID19 už více než 1,5 milionu obyvatel, tedy poměrně velké procento naší populace. Drtivá většina lidí neměla prakticky žádné příznaky, najde se však značné množství těch, které nemoc dostala do dlouhé pracovní neschopnosti. Horší je, že problémy mohou setrvávat i poté, co jste oficiálně uzdravení. Ke zmírnění následků je proto dobré uvažovat o lázeňském pobytu.

Covid se projevuje po mnoha týdnech a měsících u značného počtu osob

Absolvovat lázně po covidu má rozhodně svůj smysl a opodstatnění. Řada lidí si i po měsících od chvíle, kdy jsou již bráni jako zdraví, stěžuje na různé bolesti, zejména tedy zvýšenou únavu, horší motoriku a celkovou slabost organismu.

Onemocnění si u vás může vybrat daň až po čase. Léčba po covidu svépomocí není jasná, takže vykonat léčebné procedury v některém z lázeňských zařízení je bezesporu rozumnou volbou. Navíc dnes máte možnost absolvovat lázeňské pobyty se státním příspěvkem.

Příspěvek na lázně se dá uplatnit po celý rok 2021

Program státních příspěvků, jež berou v potaz lázně po celé České republice, byl prodloužený. V současné době platí až do konce letošního roku. Díky tomu máte šanci zajistit si lázně po covidu za výhodnějších podmínek, než je jinak běžné.

Ušetřit se dá díky zmíněnému programu celkem dost peněz, jedná se až o 4 tisíce korun na jednu osobu.

Podmínkou je pobyt alespoň v délce 6 dní, přičemž musíte podstoupit 5 procedur. To by však neměl být problém, pakliže chcete skutečně pro své zdraví udělat co nejvíce a zbavit se pokud možno všech následků, s nimiž po onemocnění COVID19 zatím neúspěšně bojujete. A když už nic jiného, lze brát pobyt v lázních jako odpočinkovou záležitost, během níž zapomenete na všechny všední starosti a trable.

Během pobytu máte možnost vykonávat výlety a procházky na čerstvém vzduchu, což vám samo o sobě udělá dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *