Mezi nejoblíbenější letní střediska v Itálii patří bez pochyb Bibione. Nabízí řadu pozitiv, která z něj činí ideální destinaci pro letní dovolenou. Hned první výhodou je blízkost České republice. Autem se dá do oblasti dorazit za přibližně šest a půl hodiny. Další je pak ubytování, které má dostatečnou kapacitu a nabízí příznivé ceny.

Bibione také svou polohou přímo vybízí k výletům do nedalekých Benátek a Terstu. Má-li tak člověk na dovolené chuť “přičichnout” trochu k historii a k nádherné architektuře, není problém si tyto tužby naplnit. Největším lákadlem jsou samotné pláže této přímořské destinace. Ty jsou zde dlouhé, široké a velmi dobře udržované.

Vedle moře nabízí pláže také další různé příležitosti, jak se zabavit. Můžete se na moře vydat na plachetnici nebo se třeba začít učit nové tance nebo se zúčastnit gymnastických kurzů. Samotné pláže se pak dělí na čtyři části – Lido dei Pini, Lido del Sole, Bibione Spiaggia a Pineda.


www.flickr.com/photos/95368409@N00/9558947187

Čtyři pýchy Bibione

Lido dei Pini najdeme hned u vjezdu do Bibione a skutečně se jí daří návštěvníka na celou oblast nalákat. Když zde začnou kvést vlčí máky a přidá se nádherná zeleň místní přírody, stojí výsledný obraz rozhodně za to.

O něco dále najdeme část zeleně ještě plnější. Je jí Lido del Sole. Zde je pobřeží se svými rozlehlými prostory jako dělané pro rodiny s dětmi, které zde najdou dostatek prostoru pro letní dovádění na krásné písečné pláži.

Část Bibione Spiaggia je srdcem celé oblasti. V městečku najdeme ruch, který je pro podobná prázdninová městečka natolik typický. Ještě, než dorazíme na pláž, není problém strávit čas v místních obchůdcích, pizzeriích či kavárnách. Najdeme zde placené i volné pláže s jemným, zlatavým pískem a pozvolným vstupem do moře.

Poslední částí je pak Pineda. Zde se pláž setkává s lagunou a dochází k míchání slané mořské vody se sladkou. Tato krásná podívaná je doplněna spoustou majestátních borovic, podle kterých získala Pineda své jméno.

Dovolená v Bibione nabízí i něco trochu jiného než jen běžné koupání v moři, může využít služeb místních lázní. Lázně Bibione se nachází v krásném prostředí s voňavým borovým hájem a výhledem na modré moře. Navíc používají hypertermální vodu, která vyvěrá s teplotou 52 stupňů.

Bibione nezaostává ani po technologické stránce a všechny pláže jsou vybaveny wifi sítí, ke které se může každý zdarma připojit doslova pod svým slunečníkem. Své zážitky z dovolené tak není problém okamžitě sdílet na sociálních sítích nebo jen tak s přáteli.

Italiaturismo [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons“ href=“https://commons.wikimedia.org/wiki/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *