Zkušení lyžařští matadoři, ale stále častěji i ti méně zkušení vyhledávají kvalitní sjezdařské zážitky. Mnozí mají pocit, že tuzemské hory jim neposkytnou tak dobré zázemí, tolik sněhu nebo takové služby, které by si představovali, a proto se vydávají do zahraničí. Hledáte-li adrenalin, široké sjezdovky a moderní vleky a lanovky, potom se určitě zajeďte podívat do lyžařského střediska Livigno, které najdete v italských Alpách.

Co Livigno lyžařům nabízí

V okolí městečka Livigno naleznete lyžařský areál na východním hřebeni Carosello s kabinkovými lanovkami. Zde se můžete těšit na široké přehledné sjezdovky s velkým sklonem. Z druhé strany vrcholu na vás potom čekají mírnější svahy s krytými 4sedačkami. Dáváte-li přednost menšímu areálu, potom se vydejte do lyžařského centra Mottolino, které je s městečkem Livigno spojeno 12místnou gondolou. Zde vás uvítá hustá síť sjezdovek spadající z vrcholů Monte Sponda a Monte della Neve. I zde se setkáte se širokými svahy, které mohou působit poněkud monotónně. O komfortní obsluhu se zde starají krytá 4- a 6sedačka. Pro méně zkušené lyžaře je ideální volbou široká a mírnější červená sjezdovka z Mottolina do průsmyku Trepalle. Na své si zde přijdou i úplní začátečníci, kterým jsou věnovány cvičné louky v údolí kolem Livigna. Livigno nabízí i výborné možnosti pro běžecké lyžování.

Přírodní nebo umělý sníh?

Díky vyšší nadmořské výšce se nemusíte bát nedostatku sněhu. Od prosince do konce dubna je přírodní sněhová nadílka celkem jistá. Pro případ nouze je samozřejmě připraveno i několik sněhových děl, která jsou schopna obsluhovat zhruba dvě třetiny tratí. V současné době je na svazích kolem Livigna zhruba čtvrt metru přírodního sněhu, předpověď počasí však v nejbližších dnech slibuje další sněhovou nadílku a teploty hluboko pod bodem mrazu. Livigno nabízí široké možnosti ubytování v nejrůznějších hotelech i apartmánech, naleznete zde i aquapark a wellness areál, kde se můžete uvolnit a relaxovat po dlouhém dni na sjezdovce. Uvažujete-li o návštěvě lyžařského střediska Livign, aktuální nabídku lyžařských zájezdů naleznete on-line na portálu SNOW.cz.

15 komentářů u „Lyžování v Itálii? Vyzkoušejte středisko Livigno“

 1. babicka11 napsal:

  Kolegyně z práce jezdí lyžovat každý rok do Francie a to je jí skoro 70. No – proč ne, je zdravá, nic ji nebolí, lyžovat umí. Jen jsem zvědavá, jak dlouho ještě bude jezdit, ale prý ji to pořád baví.

 2. babicka11 napsal:

  Tak co, těšíte se někdo na hory? Já už mám radši teplo doma „u kamen“ :-). Taky rovinu a jistý krok a to na horách nejde.

 3. veruska napsal:

  Na horách je opravdu krásně! Naposledy jsem tam byla před pár lety, ale v červnu. Měli jsme krásné výšlapy a krásný výhled do krajiny.

 4. babicka11 napsal:

  Kdo chce lyžovat, může i u nás …., do rána je tu sněhu habaděj a už jsem viděla z okna dva lidi na lyžích :-), pamatuji jeden rok sněhu opravdu dost a lidi jezdili na lyžích i do práce, no – aspoň se svezli 🙂

 5. lgku napsal:

  Na hory jezdíme, ale jen turistika, lyže už nejsou pro nás, byli jsme přes svátky ve Špindlerově Mlýnu a bylo moc fajn, párkrát jsme tam už byli a vždycky se nám tam líbilo.

 6. pavlina69 napsal:

  lyžovat jsem se nikdy nenaučila-jsem nemehlo.Ale hory mám přesto ráda,vždyť jezdit se dá i na sáňkách nebo bobech

 7. vita1980 napsal:

  bohužel kvůli přetrvávajícím problémům s kolenem (následky aktivního hraní fotbalu) již pro mě lyžování nepřichází v úvahu.

 8. babicka11 napsal:

  Jak tady čtu ty komentáře, tak máme skoro všichni zdravotní potíže. Hory bych klidně oželela, stačilo by mi zdravější koleno, abych se bez problémů dostala tam, kam potřebuji. Proto přeji všem do nového roku hlavně to zdraví….

 9. pskrob napsal:

  dřív jsem taky rád lyžoval, ale po zlomenině patní kosti už to moc nejde. Až bude vnučka větší tak začnu jezdit s ní a alespoň se trochu přinutím

 10. babicka11 napsal:

  U nás nikdo nelyžuje, ani naše děti. Nevím, jestli by bylo vhodné, aby kupovaly lyže svým dětem, když samy nelyžují. Na hory ale jezdí, tak možná by to bylo pro ně dobré. Ta větší už půjde do školy, no, musí se rozhodnout samy.

 11. veruska napsal:

  Jako školou povinná jsem lyžovala, ale potom už ne. Když do Itálie, tak jedině k moři. Mám ráda teplíčko.
  V zimě mi stačí se ve sněhu projít a každý rok si na zahradě postavím sněhuláka. Letos už ho určitě ocení i moje vnučka Lucinka. Jenom doufám, že bude sněhu dost na velkého sněhuláka!!!

 12. babicka11 napsal:

  Jako mladá jsem jezdila na hory moc ráda, ale lyžovat jsem se nikdy nenaučila a ani mě to nelákalo. Dnes, když napadne sníh, tak si ho dopřávám procházkou do parku, mám ráda, když mi křupe pod nohama. Miluji pohled na zasněžené stromy a „čepice“ na plotech. Škoda jen, že když už sníh napadne, tak tu dlouho nevydrží.

 13. matylda napsal:

  Ach, být ještě aspoň někdy mladá 🙂 Tak na týden, stačilo by. Protože mně je jinak v důchodu dobře, jen na ty lyže bych si už netroufla 🙂

 14. blaju napsal:

  Kdysi jsem lyžovala, ale jen v Beskydech nebo v Tatrách, už dlouhou dobu mi to můj zdravotní stav nedovoluje, ale bylo to fajn.

 15. bobalka napsal:

  Na lyžování já moc nebyla, teď už vůbec, zdravotní stav mi to nedovolí, ale na horách je krásně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *