Dnes jsme se rozhodli vycestovat více na jih a to přímo do krajského města. Samozřejmě jsme se úplně prvně rozhodli pro jiný cíl, ale nakonec se trochu plány pozměnily. Nic méně na krásném výletě to nic nezměnilo. Tentokrát jsme se ocitli v Českých Budějovicích. Krásné slunné počasí, ani mráček, to vylákalo ven hodně lidí, ovšem výhodou motorky je, že se dá zaparkovat všude. Tentokrát jsme zakotvili nedaleko náměstí.
Město v roce 2016 obsadilo 7.příčku v počtu obyvatel, takže žádný drobeček. Leží v Českobudějovické pánvi na soutoku řek Vltavy a Malše. Na fotografii vidíte jedno z jejích slepých ramen. Jen projdete uličkou a rozprostře se před vámi náměstí. Je zde historické jádro, které má okolo mnoho cenných staveb. Naleznete jak gotiku, renesanci, tak barokní domy. Vše má krásně udržované podloubí. Centrem je zmíněné náměstí Přemysla Otakara II. Je krásné a rozlohu má jednu největší v ČR, více jak 1 hektar. Můžete zde vidět barokní kašnu z 18.století a nedaleko ní je zasazen kámen. Říká se mu bludný a ve středověku na jeho místě byla šibenice.
Dále, jsou zde muzea, Černá věž, planetárium, různé výstavy a akce. Památek je tu mnoho, ale po těch se dost špatně chodí v motorkářském oblečení, tak to možná uskutečníme někdy jindy a hlavně to vypadá na více návštěv, než jeden den.
V Českých Budějovicích je také mnoho známých podniků po celém světě. Mezi ně patří Budějovický Budvar, Madeta, KOH-I-NOOR nebo Robert Bosh. I sportovci si tu vybudovali své postavení. SK Dynamo ČB ve fotbale, ČEZ Motor ČB v ledním hokeji, VK Jihostroj ČB ve volejbale, RC ČB v Rugby a další.

Je čas se chýlit k návratu, piknik u řeky skončil a jiný zase někde někdy začne. Tak příště na viděnou.

10 komentářů u „Naše motorkářské výlety III.“

 1. Rojak napsal:

  V Českých Budějovicích jsem byl naposledy na vojně. Je to pěkné město s řadou památek.

 2. babicka11 napsal:

  V Českých Budějovicích byla dcera na dovolené a moc se jí tam líbilo. Prošla vše, co mohla, hlavně historické památky. Přivezla si tenkrát také hodně fotografií.

 3. veruska napsal:

  Včera jsem stála u nás na mostě s mojí sestrou a vidím, že od jedněch domorodců vyjela motorka. Vůbec jsem netušila, že Josef vlastní motorku a ještě k tomu takovou pěknou. Už je mu přes 60 let a jak frčel.

 4. bobalka napsal:

  Super výlety, taky by mě to bavilo. Na Jihu Čech to moc neznám, třeba se taky začneme s tatinou toulat, ale na motorce už ne.

 5. babicka11 napsal:

  Jindy jsme dorazili stanovat a pro vodu na vaření se chodilo docela daleko, a my měli sebou jen dva menší kastrůlky :-), tak jsme chodili i 6x za den, byl to děs… 🙂 a psina zároveň, jak jsme cestou ještě dost vybryndali …

 6. veruska napsal:

  Na motorce cestuje můj syn. Jednou mě svezl a při rozjezdu jsem málem z té motorky spadla.

  1. babicka11 napsal:

   To to musel tedy pěkně odpálit, jinak by se to nemohlo stát …., když jedu třeba se synem autem, vždycky říkám – a pomalu, jo? vezeš starší osobu :-).

 7. babicka11 napsal:

  Pěkné příběhy, cestovat je krásná věc, dřív jsme taky hodně jezdili, teď spíš tak prstem po mapě …. Ale určitě máme na co vzpomínat a občas si historky z našeho cestování připomeneme a taky se u toho pěkně zasmějeme. Obzvlášť u jedné, kde jsme si postavili stan tam, kde jsme neměli :-).

  1. peta napsal:

   my zase čekali, až děti odejdou z domova, dřív to s cestováním moc nešlo 🙂 a na motorce už vůbec ….

  2. peta napsal:

   jj také znám, vyprávíme si je, když se sejdeme celá rodina – je opravdu na co vzpomínat 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *