Sluníčko  na obloze plní svůj úkol a další krásný teplý den před námi. Není na co čekat, nasoukáme se do obleků, přilbu, rukavice a směr – co třeba Vodňany.

Protože máme Vodňany od nás vzdáleny přes 50 km, dá se říct, že to není daleko. Naleznete je zhruba v polovině cesty mezi městy České Budějovice a Strakonice – tudíž jižní Čechy.

Konec konců je budete znát například z obalů kuřat. Vodňanská kuřata se prodávají všude. Chtěla jsem pro vás vyfotit místní závod, bohužel jsem byla zklamaná, místo otevřených prostorů, které jsme kdysi dávno viděli, jsou vystavěné vysoké zdi….smutné, šedé a nepřístupné. Nechci se vyjadřovat o majiteli, každý má na něj na jihu svůj pohled a náš výlet každopádně není o politice, ale aby si právě ten obyčejný človíček od všeho odpočinul. Raději projedeme až na náměstí :).

Upřímně pohled na kostel, který vás vítá z daleka je daleko uklidňující a vůbec hladiny rybníků, okolo kterých projíždíte se nádherně vlní pod lehkým vánkem a odráží sluneční paprsky. Však samo město je vodou obklopené. Řeka Blanice si také pamatuje své. První osadníci se zde usadili, když cestovali z Prachatic do Prahy. Asi se jim zde také líbilo. Postupně se zde vytvořila osada, která se přeměnila v město. Ještě teď když budete procházet náměstí vidíte kolonizační půdorys s pravidelnou sítí ulic a zase čtvercové náměstí bude hodně vypovídat o vládě Přemysla Otakara II. Ovšem zmínky o Janu Lucemburském jsou zaznamenány jako nejdůležitější v historii – díky němu se město počítá již od roku 1 400 mezi královská města. Ačkoliv za pár let toto město bylo dobyto zase Janem Žižkou z Trocnova a tak se připojilo k husitům.

Při procházce městem nás zaujala budova spořitelny, upravené domy nebo kašna se sochařskou výzdobou z roku 1928 (socha svobody). Děkanský kostel Narození Panny Marie, kde můžeme spatřit úpravy interiéru a renesančního štítu podle návrhů Mikoláše Alše. Kašna na náměstí se nyní opravuje, tak třeba možná zase příští rok vám pořídím snímek z opravené části, kdo ví, kam nás kola zavedou.

A když přejdeme k přírodě, nádherné rybníky přitahují pozornost mnohých. Snad proto tu vznikla rybářská škola, která má svoji výstavbu okolo roku 1920. Sjíždí se sem dokonce odborníci z celého světa. Zajímavé je, že třeba latinské texty uvádějí Vodňany jako České Benátky.

Jen informace pro nějaké rybáře 🙂 – výlovy rybníků.

Út 17. 10. Kačírek
St 18. 10. Příbramovský
Pá 20. 10. Hliněný
Út 24. 10. Velká Outrata
Čt 26. 10. Velká Rýdlovka, Honzíkovský
Út 31. 10. Malá Podvinice
Čt 2. 11. Podveský
Út 7. 11. Dřemliny
St 8. 11. Dřemliny – slavnost pasování rybářů

Chceme navštívit ještě nedaleký mlýn, ale ten odložíme na jiný den, vždyť naše cestování nekončí a těch možností je stále víc, než dost.

Tak zase někdy na viděnou 🙂   Z cest vás zdraví Petra

 

 

 

11 komentářů u „Naše motorkářské výlety X.“

 1. babicka11 napsal:

  Je hodně míst, kam se člověk nepodíval a je to velká škoda.Proto – když můžete – jeďte :-).

 2. bobalka napsal:

  A odpověď na Rojakovu otázku?? Taky by mě zajímalo, jakou máte mašinu.

  1. peta napsal:

   Tak předně se omlouvám, že jsem neodpověděla hned, ale nebyla jsem v ČR a neměla přístup k stránkám. Pokud vás opravdu zajímá naše mašina 😀 zkuste se podívat na Motorkářské výlety VII a máte ji hned úvodem – https://www.velkadovolena.cz/nase-motorkarske-vylety-vi-2/ . Fotografie, které jsou v mých článcích jsou všechny pořízené z reality a tak skutečně jsme měli sbaleno.

 3. bobalka napsal:

  Moc mě baví Vaše cestování, krásné fotky a ještě vždy něco navíc. Jízda na motorce mě vždy lákala, užívejte si to, dokud to jde. Já teď už můžu tiše obdivovat.

 4. Rojak napsal:

  Ještě jste se nepochlubila jakou to máte motorku, jestli mi to ale někde neuniklo.

 5. veruska napsal:

  Taky už se těším na další vyprávění a nová místa.

 6. babicka11 napsal:

  no to se tedy budeme těšit :D, to jste museli hodně cestovat …. to se tak někdo má! 🙂

  1. peta napsal:

   Tak jak jsem již psala po republice jsme na moto najeli na dovolené necelé 2 000 km a jinak za letošní sezónu počítám asi tak 6800 km 😀

 7. babicka11 napsal:

  Hezké povídání a krásné fotky, zase jste viděli další kus naší republiky. No a my, co necestujeme, máme tu možnost se dovědět něco zajímavého. Jen tak dál :-).

  1. peta napsal:

   děkuji, nebojte zásobu mám na celou zimu 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy