Jede se do lázní.

Už je to tak. Dnešní výlet bude směřovat do Bechyně. Lázeňské městečko má velmi bohatou historii a také je zde mnoho krásných památek. Takže jen tak pro orientaci se nacházíme v jižních Čechách, asi 20 km od Tábora. Podle pověsti toto město založila kněžna Libuše.

Je nádherný den, řekla bych až moc horko, ale na druhou stranu je škoda nevyužít krásného dne. Jen tak nějak jsme se asi natrefili na špatný den. Je sobota, klášter je uzavřený, ale přesto nám dovolí obdivovat jeho krásu. Nemáme štěstí ani se podívat na klášterní zahrady, jelikož je prostor vyhrazen pro svatbu, přesto se nám povedlo nafotit alespoň pár krásných snímečků.

Pokračujeme procházkou po městě a obdivujeme další skvosty. Kostel sv. Matěje nabízí prohlídku interiérů i výstup na vyhlídku věže. Máme ještě před sebou nějaký cíl a rádi bychom všechno stihli, tak pro tentokrát výstup oželíme. Nedaleko je nachází kostel sv. Michala, který zaujme ukázkou barokní architektury. Je to nádhera a hlavně jsou to tentokrát příjemné prostory před sálajícím sluncem.

Pomalu se blížíme k zámku. Nedávno byl uzavřený pro veřejnost, protože se zde rekonstruovaly prostory. Ještě nyní se zde nachází lešení a práce pokračují, ale to nebrání tomu, abychom si prohlédli zahradu a nebo se pokochali pohledem ze zámeckých hradeb na údolí Lužnice. V podhradí si vesele skotačí kamerunské kozičky a voliéry s papoušky lákají na menší zastavení a na pokec.
Mimochodem víte jaký film se tu točil? Kdo neví, nápovědu nalezne v fotografiích.

Pomalu je čas vyrazit k domovu, ještě projdeme náměstí. Máme dokonce štěstí, zrovna se tu hromadí veteráni, tak to se ještě chvilku zdržíme, taková autíčka se už na silnicích nevidí.
Tak nastartujeme tu naší mašinku a necháme vítr ať nás trochu vyvětrá. Byl to moc hezký den.
Příště zase z jiných končin :).

 

 

 

 

8 komentářů u „NAŠE MOTORKÁŘSKÉ VÝLETY XV.“

 1. matylda napsal:

  Víte, že jsem v bechyni ještě nikdy nebyla? je to od nás trochu z ruky, třeba to někdy vyjde.

  1. peta napsal:

   To nevadí, třeba jednou Vám to vyjde, také jsem netušila, že se dostaneme až na Moravu – o tom budou zajisté další příběhy….

 2. bobalka napsal:

  No Kameňák, a děkuji moc za Bechyni, já jí znám spíše zdola, přímo od Lužnice, tenkrát tam byl krásný veliký splav a kousek dál po cestě podél Lužnice byl kemp a přívoz. Bylo tam pravdu moc krásně.

  1. peta napsal:

   Nemáte zač 🙂 Bylo tam skutečně nádherně ….

 3. veruska napsal:

  Také nevím, který film se tu točil. Tak budu hledat.
  Měli jste krásný slunečný výlet.

  1. peta napsal:

   a našla? 😀

 4. peta napsal:

  Důležité, jestli jste je našla 😀 Ano byl to moc krásný výlet.

 5. babicka11 napsal:

  Určitě krásný výlet! Moc hezké fotografie. Musela jsem si najít, které filmy se tu točily. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy