Search

Naše motorkářské výlety XVII.

Kudy, kudy dnes povede cestička ty naše kolečka?

Tak trochu se nám to venku kaboní a vypadá to, že sluníčko si dnes moc neužijeme. Ovšem to nás neodrazí. Touha sednout na naši černou Lady a pročistit si hlavu je větší, než přemýšlet jaké se rozhodne být venku vlastně počasí.

Trochu ale přece jenom jsme ovlivněni povětrnostními podmínky a tak volíme projížďku s jasným cílem. Tentokrát jedeme opět do Českých Budějovic. O našem krajském městě jsem již psala, zde, ale je pravdou, že je tolik míst o kterých se dá psát znovu a znovu. My ovšem jeli navštívit kolegy motorkáře.

JIHOČESKÉ MOTOCYKLOVÉ MUSEUM

Motocyklové muzeum se nachází na Piaristickém náměstí. Obsluha muzea nás přivítala s úsměvem na tváři. Byli to dva dědouškové, kteří ve svých očích měli jiskru, když začali vyprávět o historii a vůbec vzniku muzea. Každá motorka má svůj životní příběh. Na každé někdo jezdil a prožil kus svého života.
Exponáty jsou nádherné a ojedinělé. K vidění nejsou jen motocykly, ale také jízdní kola, hračky pro děti nebo modely letadel, které skutečně účinkují ve filmech.

Bylo moc fajn se podívat na exempláře, které skutečně již nikde neuvidíte. Některé přináším i Vám ve svých úlovcích. Na čem jezdila policie nebo jak vypadal dřív poštovní vozík, který se vznešeně vezl za motorkou. Nebo kdy majitel motorky s lodičkou cestoval s celou rodinou i v zimě. Brrr, tak to by mě teda nebavilo.

Tak Vás nechám kochat a příště na viděnou z jiných koutů :-).

 

 

 
4 x komentováno u “Naše motorkářské výlety XVII.

 1. Rojak napsal:

  Zase jeden tip na pěkný výlet a prohlídku zajímavostí.

 2. babicka11 napsal:

  Přesně takové kolo s tím kulatým světlem, jak je na prvním obrázku, “zdědil” manžel po rodičích. Jezdil na něm tak dlouho, dokud mu ho někdo neukradl. Dost ho to tenkrát mrzelo. Taková prohlídka by se líbila nejen jemu, ale hlavně i synovi, ten do kol “dělá” :-).

  • peta napsal:

   Ono je více míst, kde jsou takovéto exponáty, ale prý České Budějovice se řadí mezi nejlepší u nás v jižních Čechách….

 3. veruska napsal:

  To se nedivím, že se vám tam tak líbilo. Mě by to také zajímalo.
  Já vám závidím ty vaše vyjížďky!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *