Dnes se nejede na piknik do přírody.

Ačkoliv je nádherný den a nejraději bychom se toulali po přírodních památkách, musíme vyjet do poměrně velkého města. Naše kráska potřebuje trochu vylepšit a tak se vydáváme do Písku, kde je prodejna různých součástek a doplňků nejen pro ohnivé oře, ale i pro jejich páníčky. Zkrátka ráj motorkářů.

Písek je město v jižních Čechách, 44 km severozápadně od Českých Budějovic. Protéká tudy řeka Otava. Je to město protkané historií a také husitskou dobou. Během husitství byl ve městě častým hostem Jan Žižka a také lidé byli věrní husitskému tažení až do konce.
Hlavně si prožili hodně drancování a nájezdů, město bylo několikrát vypáleno a obyvatelstvo skoro vyvražděno. Neustále bylo utlačováno a napadáno. Přes všechna trápení se z Písku vyklubalo nádherné město. Asi nejcennější je památka kamenného středověkého mostu. Vypadá to, jakoby prokletí bylo uvaleno na město. V době záplav 2002 byl tento most zcela zničený a nebýt toho, že byl roku 1995 ukotven do skály pod řekou, tak by byl nenávratně ztracen. Jak bylo město zvyklé, tak se opět postavilo do své krásy a Kamenný most byl opravený. Však jsou na něj v Písku hodně hrdí.

Ale zpět k naší roztomilé prodejničce. Hned vedle sebe má totiž super souseda a tím je Středověká krčma. Nedalo nám to a nakoukli jsme dovnitř. Ihned nás přivítal malý skřet a zloděj bez ruky v dobových kostýmech. Fuj to jsem se lekla. Oni vypadali jak z doby středověké a my v přilbách jak z doby budoucnosti. Nakonec jsme si fajn popovídali a měli i dovoleno vyfotit pár snímečků.
Také jsme byli pozváni na žranici, ovšem možná bych byla inkvizicí mučena a odsouzena za čarodějnictví….. tak to si asi rozmyslím a příště si vyhlédnu klidnější prostory pro rozjímání :-). Tak se pojďte kochat s námi :-). Jo a nakonec nám to stejně nedalo a zastavili jsme alespoň na chvíli u řeky…

 

 

3 komentáře u „Naše motorkářské výlety XVIII.“

  1. bobalka napsal:

    Opět pěkné fotečky, Písek je krásné město, už jsem tam sice nebyla mnoho let, ale občas si vzpomenu, jak tam bylo krásně.

  2. veruska napsal:

    Jestli pojedu do Písku /a mám to v plánu/, tak se tam podívám. I do motorkářské prodejny. Třeba bych tam mohla koupit něco synovi, který má motorku. K narozeninám jsme mu s mojí maminkou přispěly na helmu.

  3. babicka11 napsal:

    Jjo, tato kčma nebo hospoda v Dětenicích, je fajn navštívit, ale mě to stačilo jednou, i s programem. Mám radši “normální” hospůdky a milejší prostředí k jídlu :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy