I motorkáři si rádi hrají

Dnešní výlet budeme muset trochu zkrátit, protože jsme po noční směně a druhá nás čeká. Nicméně krásné počasí se musí vždycky využít.
Když jsme několikrát projížděli okolo Netolic, tak jsme si všimli místa, které bylo chráněno jakoby silnými kůly. Většinou nám čas nedopřával se zde zastavit. Tak jsme se rozhodli pro dnešní akci, jdeme zkoumat, co hradby ukrývají.

Projíždíme Netolice a samozřejmě tentokrát já jsem baťůžek a tak naviguji, můžu si to totiž víc vzadu užívat. Pomalu se stáčíme k podivným hradbách, ale zákaz vjezdu nás dál nepustí. Což se dá dělat, zajistíme naši Lady a vyrážíme do kopce.
Nacházíme se Na Jánu. Původně zde stálo nějaké šlechtické sídlo. Stoupáme dál na skalní útes a pod námi protéká potok Rapačov. A kde se vzal, tu se vzal, před námi se rozprostírá Archeopark, je volně přístupný a zrovna tu ani nikdo není. Vůbec jsme netušili, že něco takového tu najdeme. Je to první jihočeská archeologická památka, prezentovaná moderní formou přímé rekonstrukce. Archeopark byl postupně budován právě se záměrem věrohodné prezentace.

 

 

Do hradního parku se sice nedostaneme, ale to nevadí, vypadá to, že plochy jsou využívány kynologickým klubem, ale i to je dobře, alespoň jsou udržovány.

 

 

Toto magické místo akropole bývalého přemyslovského hradiště dalo prostor pro vybudování takovéto památky. Archeologický pak vznikal postupně od roku 2004 a je zaměřený na období vzniku českého státu v raném středověku v 10. -13. století.

Tak se pojďte podívat s námi

A taky tak trochu to tu prolezeme sem a tam, ale že se tu nadřeli, co?

  

Jen se podívejte na ty panty u dveří, to muselo dát práce. Tak já si tady fotím a mezitím už je někde ta má drahá polovička ve věži a jen slyším…”Hej ty tam, pojď nahoru.” Samozřejmě se mi hned vybavilo – “Hej ty tam, pojď dolů…” Ale to bych nemohla zase pořídit tak krásné fotečky, jako se mi povedlo….. Pohled na Netolice z věžičky.

        

Tak to jsme se unavili, horko, únava, to chce chvilinku dobově posedět 🙂

         

Tak a je už čas vyjet  k domovu, poděkovat Lady za to, že nás všude dovezla v pořádku a ještě skočit do peřin před další noční směnou.

Tak doufám, že se Vám výlet s námi líbil a příště zase z jiných končin.

2 komentáře u „Naše motorkářské výlety XXI.“

  1. veruska napsal:

    Taková objev, to muselo být opravdu zajímavé. Fotky jsou pěkné a vy máte další zážitek. To se máte!

  2. babicka11 napsal:

    Musel to být pěkný výlet, tam by se mi taky líbilo. Trochu od nás z ruky, proto se ráda podívám na Vaše fotografie. Dřív jsme taky dost cestovali, ale skoro vůbec jsme nefotili, tak takové vzpomínky máme jen v naší mysli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy