Ačkoliv jsme si mysleli, že dnešní den budeme pracovat doma na zahrádce, tak vše dopadlo trochu jinak. Sluníčko svými paprsky doslova vyprovokovalo k výletu. Při práci jsme s manželem na sebe šibalsky koukli a oběma bylo jasné na co myslí ten druhý. Během chvíle jsme stáli vystrojení před domem, ještě sladit intercomy a vyrážíme.

Směr? Co zkusit Klatovsko?

Je odpoledne a prima počasí, projíždíme spíš po cestách, kde není velký provoz. Teď se hodně silnice opravují a buď jsou ve špatném stavu nebo se musí stát ve frontě aut a dýchat jejich výpary, takže volba jasná – vyhnout se možná co nejvíce takovým místům.

Projíždíme z Klatov směrem na Horažďovice, když nás do očí trefí nějaká tvrz. Snad jsme si jí ani nikdy nevšimli. A tak to bývá, na motorce vidíte objekty, které snad vidíte poprvé v životě, ačkoliv se zde pohybujete přirozeně autem.

Odbočíme a hledáme, jak se k ní dostat a prozkoumat jak vypadá a o jakou tvrz vlastně jde. Vodítkem je pro nás skála, která se zdá být nepřístupná. Nevzdáváme se, uděláme si ještě jedno kolečko, dostáváme se co nejblíže. Nedá se nic dělat, dál budeme muset pěšky.

Sláva, dostali jsme se k tvrzi, která byla postavena ve 14.století, uvádí se na ceduli, že snad Dluhomilem z Velhartic. Zachovaly se jen zbytky zdiva čtyřbokého paláce s kruhovou baštou. Zdá se, že od roku 1544 je opuštěná. Okolo roku 1856 byla tvrz upravena na romantickou zříceninu hrabětem Taafem,  držitelem panství.


Bohužel je zavřená, ale co bychom pro vás neudělali a pár snímků nepořídili…..


A málem bych zapomněla tvrz najdete v obci Zavlekov.

 

 

 

7 komentářů u „Naše motorkářské výlety VIII.“

 1. bobalka napsal:

  Musí to být super, jen tak se sebrat a vyrazit, kam kdo chce. Motorky mají svoje výhody. Klatovsko neznám vůbec.

  1. peta napsal:

   to je svatá pravda, ten svět vidíte úplně jinýma očima

 2. babicka11 napsal:

  V Horažďovicích jsme byli dvakrát za tetou, když se tam přestěhovala za přítelem. Je tam moc krásně. Zamlada jsme také kolikrát vyjeli, sice autem, ale také jen tak, kam nás to zrovna napadlo. Neplánované výlety byly fajn. To ještě muž rád řídil :-).

 3. veruska napsal:

  Jak vám závidím! Žádné plánování a šup, už se jede.

  1. peta napsal:

   je to skvělé, na jedné cestě jsem vyfotila plakát s podobným rčením – někdy ho ve svém vyprávění zveřejním

 4. Jana napsal:

  Česko je na takovéhle nečekané nádhery bohaté. Si říkám, že si pořídím nějaký podrobný atlas českých hradů a zámků a dalšího a až junior povyroste, budeme obrážet památky jako já, když jsem byla malá. 🙂 A souhlasím, z motorky vše vypadá jinak než auta. Tedy v mém případě spíš z kola než motocyklu 🙂

  1. peta napsal:

   Tak to vám rozhodně schvaluji, taková věc se doma nikdy neztratí, možná ji i upotřebíte až když děti odejdou z domova a Vy budete chtít někam vycestovat. Každá krása zanechá vzpomínky, proč si je po letech nepřipomenout 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy