V současné době spousta českých turistů jezdí na dovolenou vlastním automobilem

Důvodů je hned několik. Jedná se o nejpohodlnější způsob dopravy, protože si zastavíte, kdy a kde chcete či potřebujete. Jestliže však nemáte dostatečně prostorné vozidlo, aby se vám do úložného prostoru vešly všechny potřebné věci (například i sportovní pomůcky), zřejmě budete potřebovat ještě vozík. V takovém případě se neobejdete bez tažného zařízení.

Tažené zařízení představuje pro mnohé majitele vozidla mimořádně důležitou součást automobilu, protože se prostřednictvím něj dá k vozidlu napojit přívěsný vozík, karavan, přívěs a podobně.

Sortiment tažných zařízení je pestrý

Vybrat si můžete z pestré škály tažných zařízení. Velice důležité je, aby vám tažné zařízení vyhovovalo z praktického hlediska. Jestliže plánujete využívat ho často, zvolte pevné tažné zařízení, ale naopak pro příležitostné použití se hodí spíše odnímatelná varianta, která nepřekáží při parkování a couvání.

Pevná tažná zařízení

Samotný název napovídá, že pevné tažné zařízení slouží k trvalému upevnění. Používají se k tomu pevné čepy, jež jsou ideální také pro použití nosičů kol. Potěší vás dlouhá životnost a nulová údržba.

Odnímatelná tažná zařízení

Další variantou je tažné zařízení s odnímatelným čepem. Uplatnění nachází v případě, že ho budete používat jen příležitostně. Tažné zařízení není možné použít pro nosiče kol.

Jestliže na svém automobilu nemáte tažné zařízení, můžete si ho nechat nainstalovat odbornou firmou. Počítejte však s tím, že je nezbytné si ho potom nechat zapsat i do technického průkazu. Pokud si pořizujete úplně nový automobil, potom doporučujeme nechat si ho přímo v automobilové firmě nechat nainstalovat, tedy přímo od výrobce.

Jeden komentář u “Plánujete jezdit na dovolenou s karavanem či vozíkem? Pořiďte si tažné zařízení”

  1. babicka11 napsal:

    Vždycky jsme si vystačili jen s autem, vozík jsme nepotřebovali. Ani bychom ho neměli kam dát. Do garáže by se stejně nevešel. A děti si pořídili každý jedno auto velké, kam se všechno krásně vejde i na 14denní dovolenou v zahraničí 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *