Prožít město jinak. I když si myslíte, že Prahu znáte, možná jste si ji nevychutnali se všemi požitky, které nabízí. Co takhle zážitková plavba po Vltavě? Přece si ji nemusí užívat jen turisté.

Nevšední zážitek – plavba parníkem v Praze

Možná vás to ani nenapadlo. Ať už znáte Prahu jako někdo, kdo se zde narodil, nebo pocházíte z jiného českého města, stále vás má čím překvapit. Fascinující architektura táhnoucí se od Podolí ke Karlovým lázním či scenérie s kulisou Kampy až k Občanské plovárně. Tato místa vypadají jinak, když je sledujete z pevniny, nebo z hladiny říční tepny naší metropole. Plavba parníkem Prahou nabízí unikátní zážitek, jehož využívá stále více Čechů.

Na parníku jako v hotelu

Láká vás výlet na lodi, s níž budete obdivovat půvaby Prahy? Možností máte spoustu. Na Vltavě se plaví různé typy lodí. Prakticky ihned můžete nasednou na menší loď, kde si užijete hodinovou plavbu. Pestrou, protože Vltava nabízí několik skvělých zákoutí. Lze probádat scenérii historických panoramat Prahy, velmi romantické jsou výlety po „pražských Benátkách“, tedy okolí Karlova mostu. Velmi oblíbené jsou tématické programy, nejinak tomu je i při plavbě parníkem.

Což takhle užít si dvě a půl hodiny jazzu s kulisou nočních světel úchvatné Prahy?
Jestli toužíte po živějším zážitku, objednejte si party na lodi. Začněte v osm večer na palubním baru za zvuků temperamentní hudby a pokračujte do nejvyhlášenějších klubů Prahy. Rozmanitá zábava, kterou lodě nabízí, nezná hranic.

Gastrovýlet po Praze

Výlet na parníku je mnohdy spojen s gurmánskými zážitky. Oběd nebo večeře, sklenka dobrého vína na palubě za zvuku příjemné hudby. Popovídání si s přáteli, výjimečná setkání s rodinou. Mimochodem, výlety po Praze s těmi, kteří za vámi přijedou na návštěvu z jiného města, jsou velmi populární. Ne vždy musíte chodit po památkách a muzeích, každý na to není.

Máme pro vás tip

Užijte si skvělé atmosféry Prahy v duchu vyhlášených gurmánských míst (je to velmi populární, dokonce existují gastromapy pro tyto příležitosti). Přes den můžete ochutnávat něco lehčího, dávat si kávičky, pojídat zmrzliny či dorty a celý gastrovýlet zakončíte posezením na palubě u prvotřídní večeře.

Na vyhlášených lodích se podávají pokrmy světové úrovně, rozhodně nejde o ledabylý bufet. Naopak ke komfortu a požitkům patří právě i gastronomické potěšení a majitelé plavebních společností na toto dbají. Záleží tedy jen na vás, jestli dáte přednost vyloženě hodující plavbě, opojení hudbou nebo se těšíte na rytmické párty. Objevte kouzlo lodí a parníků, přičemž vůbec nevadí, že jste v Praze místní. Uvidíte, jak vás naše metropole znovu překvapí. Navíc si užijete té jedinečné, starosvětské noblesy, která se svištěním kol automobilů vymizela.

Je až magické, že ruch motorů na palubu parníku na Vltavě záhadně nedosáhne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *