Materiál softshell dokázal přinést řešení pro přechodné počasí, s jakým se setkáváme na jaře a na podzim. Softshellová bunda dokáže bojovat s nevyzpytatelným počasím a nabídne ochranu před chladem, větrem i vodou.

Zatímco v létě si nejraději užijeme moře a v zimě lyže, jarní, a především podzimní měsíce jsou optimální pro outdoorové výlety. Že nás však počasí může překvapit, to je samozřejmé. A proto se musíme správně obléct. Staré větrovky či svetry už dávno nejsou dostačující. Doba přeje funkčním materiálům. Ten, který je ideální pro podzimní čas, je softshell. Softshellová bunda nesmí ve vašem volnočasovém šatníku chybět.

Co jste možná nevěděli o softhellu

Tento materiál je poměrně variabilní, takže existuje ve verzích pro každé roční období. V letní verzi je bez teplé vnitřní vrstvy. V jarní a podzimní se používá středně silný softshell, který má sice spodní vrstvu, ta je ale nezateplená. Může jít o polyester, bavlnu nebo nově i bambusovou tkaninu. Zimní softshell je silnější a má hřejivou spodní, obvykle fleece vrstvu.

TIP: Softshellová bunda dámská

Softshell bývá v membránovém provedení nebo bez membrány. Membránová softshell bunda umí poskytnou ochranu před větrem a je nepromokavá. Přitom si ale zachovává prodyšnost a je schopná odvádět pod od těla.

Částečně vodoodpudivé a větruodolné jsou i nemembránové sofshellové bundy. To díky hustotě vlákna vrchní vrstvy materiálu. Navíc je možné přidat ještě impregnaci.

TIP: Softshellová bunda pánská

Softshellové bundy z Lambeste

Pojďte se vybavit pro své podzimní outdoor aktivity. Hodit se vám bude určitě i teplejší bunda ze softshellu. Firma Lambeste nabízí softshellové dámské i pánské bundy vhodné pro sport (vč. cyklistiky), outdoor, i jiné volnočasové aktivity. V sortimentu však najdete i elegantní modely pro běžný den. Softshell je ideální funkční materiál pro podzimní sportování i výlety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.