Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Léto je definitivně pryč, to však ještě neznamená, že jsou i vrátka k cestovatelských zážitkům zavřená.

Naopak, řada měst je k turistům celoročně přívětivá. Řadu vyžití, tentokrát však v barvách podzimu nabízí i Loket nad Ohří, malebné městečko v karlovarském kraji. Na své si tam přijde celá rodina.

V historickém centru se seznamte s Gottsteinem

Město Loket nad Ohří je památkově velice cenné. Dominuje mu hrad Loket a jeho podhradí s mnoha památnými stavbami. Profil města vytvářejí hlavně skalní výběžky, na skalním ostrohu hrad Loket také leží, kolem něj pak teče řeka Ohře.

A protože budete na skálu a kámen v tomto městě neustále narážet, doporučujeme se včas seznámit s vládcem loketským skal – Gottsteinem. Na jeho sošku ve městě určitě narazíte, je vyobrazen jako záhadný skřítek se špičatou bradkou a mohutným kyjem. Na ten mu však nesahejte, nevěstí to nic dobrého. To už mu raději pošimrejte špičatou bradku, zanechte drobný peníz a něco si přejte. U sošky však příliš času neztrácejte, ve městě je toho ještě tolik k vidění. Nezapomeňte navštívit kostel sv. Václava, Černou věž ( zde jsou vystaveny kuriozity města), kapli sv. Anny, Sloup Nejsvětější Trojice na náměstí v Lokti nebo třeba sochu Johanna Wolfganga Goetha.

Prohlédněte si unikátní sbírku lázeňských kalíšků

Pokud ve městě Loket nad Ohří zatoužíte po kuriozitě, najdete ji v hotelu Císař Ferdinand. A o co se jedná? O unikátní sbírku lázeňských kalíšků, která v době registrace rekordu čítala neuvěřitelný počet 1237. Zajímavé, že? Na další kuriozity a zajímavosti narazíte v Černé věži na náměstí v Lokti, z které je hezký výhled na město a hrad Loket. Ve věži je vystavený obraz, který zobrazuje město jako Benátky. Místo ulic je ve městě voda. Narazíte tam i na sošku již jednou zmíněného Gottsteina a další fotografie, které vás provedou celou historií města. Navštívit také můžete prodejnu českého porcelánu v areálu penzionu Ulrika. .

Projděte se kolem Svatošských skal

Pokud byste se mezi památkovými budovami cítili poněkud stísněně, vyrazte do přírody. Kolem nedalekých Svatošských skal dojdete až do Karlových Varů. Svatošské skály jsou národní přírodní památkou. Vznikly samovolně v žulovém masivu za působení řeky Ohře. Rozléhají se na ploše dvou hektarů a svými tvary pobaví všechny kolemjdoucí. Nejpozoruhodnější jsou skalní výběžky, které svým tvarem připomínají svatební průvod. V okolí Svatošských skal doplníte energii.

Zahaste žízeň v rodinném pivovaru Florián

Po každém výletě zaručeně vyhládne. Své žaludky můžete zaplnit a žízeň zahnat v rodinném pivovaru Florian, kde navázali na dlouholetou tradici výroby piva v Lokti nad Ohří. Pivovar stojí na místě toho bývalého, a proto zde nasajete opravdu autentickou atmosféru.

Ve městě Loket nad Ohří je neustále něco dělat, proto se v něm nebudete nudit ani na podzim, kdy je městečko vyvedeno ještě v zářivějších podzimních barvách.

10 komentářů u „Podzimní pohodová dovolená v Lokti nad Ohří“

 1. Rojak napsal:

  To je až na druhé straně republiky. Tam jsme měli v Karlových Varech ředitelství, když jsem ještě dělal v obchodě a jezdil tam každý rok na audit.

 2. babicka11 napsal:

  Do K. Varů nepojedeme, příbuzní se odstěhovali na druhý konec republiky … :-(, od nás ještě dál …, takže výlet zřejmě odpadne.

 3. bobalka napsal:

  Loket je krásné město, jako malá jsme jezdívaly na poznávací zájezdy, tak jsme měly cíl i tady. Teď už se tam nedostanu, je to daleko a mimo trasu, co jezdíme do Čech.

 4. veruska napsal:

  Z Lokte do Karlových Var vede cyklostezka Ohře , dlouhá 10 km.
  To by nebyla špatná dovča, s takovou projížďkou.

 5. lgku napsal:

  Jéé hotel Goethe, tam jsme byli ubytovaný před třemi lety, bylo tam nádherně, krásný hrad Loket, hradní restaurace a náměstíčko taky nádhera, jeďte se tam podívat, nebudete litovat, úplně se mi oživily vzpomínky, moc se mi tam i manželce líbilo.

 6. blaju napsal:

  Už jsme se dívali kam bychom jeli o dovolené, a jeden návrh byl i do okolí Loket nad Ohří, ještě uvidíme co vyhraje.

 7. blaju napsal:

  Tak tam jsme ještě nebyli, ale co není může být, vypadá to velice zajímavě.

 8. matylda napsal:

  Škoda, že je to od nás trochu z ruky. Na hradu Lokti jsem ještě nebyla

 9. pskrob napsal:

  Narodil se tu a bydlí jeden z nejlepších trampských písničkářů Vojta Kidak Tomáško

 10. babicka11 napsal:

  Je to od nás dost daleko, ale určitě stojí za to se tam podívat. Zkusím se domluvit s manželem, on historické památky rád má, a v Karlových Varech máme i příbuzné, které bychom také rádi navštívili. Tak bychom spojili příjemné s užitečným :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *