Pojeďte do lázní, státní příspěvek byl prodloužen do 30. 6. 2021!

Kam letos na dovolenou? Kvůli novým mutacím koronaviru a pomalým dodávkám vakcín jsou zahraniční dovolené ještě stále v nedohledu. Místo toho však můžeme prozkoumávat krásy české země. Na pobyty v lázních je dokonce možné čerpat státní příspěvek ve výši 4 000 Kč na osobu.

Příspěvek na lázně stát dává už zhruba od poloviny loňského roku, nově byl prodloužen až do 30. 6. 2021. Do konce června musíte pobyt zaplatit i absolvovat.

Kam je možné vyjet se státním příspěvkem?

Můžete si vybrat libovolné lázně – Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Lázně Karlovy Vary, Janské Lázně, Lázně Luhačovice a další. Příspěvky nejsou nijak limitované na konkrétní zařízení, bohužel se může stát, že narazíte na zařízení, které se rozhodlo vouchery dále neakceptovat kvůli složitému vyřizování, nebo na zařízení, jež už vyčerpalo maximální částku.

Kromě toho některé lázně upřednostňují klienty bez voucherů, takže je možné, že na vás do konce června nepřijde řada. Svůj pobyt si tedy začněte vyřizovat raději s předstihem a dobře se informujte, zda voucher lázně, které jste si vybrali, přijímají.

Podmínkou, abyste voucher získali, jsou:

  • pobyt o délce aspoň 6 nocí obsahující aspoň 5 lázeňských procedur,
  • pojištění u české zdravotní pojišťovny,
  • věk minimálně 18 let (poukaz tedy nemohou využít děti).

Podmínky tedy nejsou přísné, stát se prostě snaží podpořit český turismus a zároveň provozovatele lázní.

Jak si příspěvek na lázně vyřídit?

Není na tom nic složitého. Požádáte si o něj přes web Kudyznudy.cz, který spravuje státní agentura CzechTourism. Voucher pak uplatníte při placení konkrétního pobytu.

Podrobnější návod a informace najdete na webu StatniPoukaz.cz. Objevíte tam i tipy na lázně, které vouchery přijímají. Další informace nabídne rovněž facebook Státní poukaz. Nebojte se tam zeptat na cokoliv, co vám nebude jasné. Využijte příspěvek a odpočiňte si v lázních. Nuda to rozhodně není, lázeňský pobyt můžete spojit třeba s turistikou, cyklistikou, poznáváním kulturních památek apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *