Udělejte si zázemí na Vaší zahrádce

Zima pomalu dává sbohem a jarní paprsky lákají ven k procházkám do přírody a také k práci na zahrádkách. Dá se říci, že se pomalu stěhujeme z našich bytečků ven. Každý zahradník ví, že začíná období tvrdé práce. Aby všechno běželo jako na drátku, je třeba si práci správně naplánovat a rozvrhnout. Ovšem častokrát se stává, že nás práce doslova pohltí a blíží se večer, což nám dává symbol k odchodu do našich domovů, aniž by se nám chtělo.

 

Zahradní domky, které často zdobí zahradní kolonie, případně naše pozemky, jsou velmi výhodné. Hlavně nejsme omezeni časem, a navíc je docela příjemné večer posedět venku s přáteli nebo rodinou. Vychutnat si nějakou grilovanou pochoutku, sklenku vína nebo piva a mít to jen krok do postele. Ráno když sluníčko vykoukne na oblohu, tak můžeme začít pracovat na záhoncích nebo se chopit jiných aktivit.

 

Výhodou zahradních domků je to, že nám poskytnou střechu nad hlavou, prakticky od jara do podzimu. Obvyklým a tradičním materiálem bývá dřevo, které splyne s přírodou. Navíc je třeba zmínit skutečnost, že u dřevěných zahradních domků nekondenzuje voda a tím nedochází například ke korozi uskladněných věcí. Velikost domku si vybíráme nejen podle volného místa na pozemku, ale také podle vzhledu.

Postavte si svoje letní sídlo

To není sen, ale skutečnost. V dnešní době není problém si postavit na pozemku luxusní domky. Jen je třeba si ověřit, zdali Vaše obec nebo město nepožaduje stavební povolení pro takovou stavbu. Luxusní zahradní domky mají krásný vzhled a můžete si vybrat z několika možných staveb, které mají například prosklená okna i dveře, přístřešky, terasu a další komfort. Zkrátka si postavíte dřevěný domeček, který si vybavíte podle svých představ a přání. Už nemusíte hledat místo na piknik s ubytováním, budete mít vše na dosah ruky.

Nezapomeňte na děti

Od útlého dětství toužíme po něčem, co můžeme vlastnit, co je jen naše. Častokrát vidíme na hřišti, jak se děti dohadují o určitou hračku nebo o přístup na skluzavku. Proč nepořídit pro naše robátka vlastní dům. Nebojte se, není to nic složitého, a navíc si zajistíte přízeň Vašich dětí nebo vnoučat. Dětské domečky jsou pro děti poklad, učí se samostatnosti a také udržovat pořádek ve svém obydlí. Navíc se domek stane jejich nedobytným hradem. Pomozte jim ho zařídit podle jejich představ. Vaší odměnou bude jejich radost.

Věnujte péči zahradnímu nářadí.

K práci na zahradě zkrátka potřebujete nářadí a techniku. Když necháte tyto věci ležet jen tak přikryté třeba plachtou, tak jim moc neposloužíte a sobě vlastně také ne. Už jen z toho důvodu, že nebudete mít přehled, kde co je uložené.

Popřemýšlejte o jiné variantě. Takové dřevěné domky na nářadí jsou tou pravou volbou. Veškerou zahradní techniku můžete pěkně poskládat do domečku. Nejen, že budete mít o všem přehled, ale i prodloužíte životnost sekačkám, pilám a dalšímu sortimentu. Navíc si v takovém domečku uskladníte další potřebné věci, případně kola nebo zahradní nábytek.

 

Stavba dřevěných domků není žádná věda.

Domky Herold jsou toho důkazem. V nabídce mají široký výběr domků. Můžete si skutečně vybrat podle svých potřeb. Výhodou těchto staveb je jejich jednoduchá montáž. U každého dodaného domku máte k dispozici plánek a můžete se směle pustit do práce. Základem je najít vhodný prostor a připravit terén. Pak můžete s radostí skládat. Letní sídlo budete mít postavené ve dvou lidech během několika hodin.

Další předností této firmy je jejich ochota kdykoliv pomoci poradit. Například na jejich webových stránkách, naleznete potřebné informace, jak si poradit s terénní úpravou, případně s celou stavbou. Pokud je nutné stavební povolení, jsou připraveni Vám pomoci zajistit potřebné nákresy.

Tak se dá říci, že nebylo nikdy snazší a rychlejší postavit si svůj vlastní zahradní domek, altán, chatičku nebo garáž.

2 komentáře u „Postavit si zahradní domek není vůbec složité“

  1. veruska napsal:

    Chatičku na zahradě máme. Stavěl ji můj děda s mým tatínkem pro mě.
    Já chtěla jenom takovou malinkou chatičku na hraní a děda postavil u nás na zahradě chatku, která by mohla být klidně někde u vody pro celou rodinu.
    On byl děda totiž tesař a stavěl pro lidi chatky.

  2. babicka11 napsal:

    Zahradní domky jsou moc fajn a moc se mi líbí. Jen to potřebuje mít trochu větší zahradu, než máme my. Nám by se na zahrádku skutečně nevešel. Co se týká dětského domečku, tak Terezka má svůj domeček na zahradě a dost si tam vyhraje i s kamarády, co ji navštíví. Do domečku se vejde i dospělá osoba, ale musí klečet :-).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy