Poznejte krásu českých měst a přírody z vodní hladiny s půjčovnou lodí Petr Putzer

Chcete si tentokrát užít dovolenou trochu jinak? Láká vás prožití netradičního dobrodružství s partou kamarádů nebo s celou rodinou? Chcete vyměnit nezáživné povalování u moře nebo u rybníka za adrenalinový zážitek? A co takhle výlet na vodu? Spojíte sport, netradiční relaxaci a spoustu nečekaných a vtipných situací, na které budete ještě po letech s úsměvem vzpomínat.

Pokud se na vodu vydáváte poprvé, nebo vás plavba zláká jednou za pět let, je zbytečné kupovat si všechno potřebné vybavení. Nepoměrně výhodnější variantou je využít služeb nějaké osvědčené půjčovny. Mezi ně se řadí i půjčovna lodí Petr Putzer.

Tato půjčovna lodí půjčuje veškeré potřebné vodácké vybavení v několika regionech České republiky. Jsou zaměřeni především na okolí řeky Vltavy a Ohře, díky jejich vynikajícím službám je možné po individuální domluvě vybavení dovézt i k několika jiným řekám v blízkých regionech. Příkladem může být Berounka, Otava, Bílina, Bystřice, Střela nebo Teplá.

Které řeky s půjčovnou raftů Petr Putzer sjedete

Vybrat si můžete dle vašeho přání. Každá řeka nabízí jiné možnosti a jiné zážitky. Některé jsou rychlejší a skýtají více adrenalinové zábavy, jiné jsou klidnější, díky čemuž jsou vhodné i pro začátečníky nebo rodiny s dětmi. Můžete je ale vyzkoušet všechny!

Vltava

Naše nejoblíbenější řeka. Možná jste už slyšeli, že se jí říká královna českých řek. Díky klidným úsekům je ideální pro nezkušené vodáky, svoji oblibu má ale i mezi ostřílenými vodními jezdci. Vltava je nejdelší česká řeka a je na ní hned několik zajímavých vodáckých tras. Vyzkoušejte si ji projet na lodi a nebudete litovat!

vltavaPoklidné úseky střídají dobrodruhy oblíbené splavy, jezy a peřeje. Podle dosavadních zkušeností si tedy může vybrat opravdu každý. Řeka Vltava je v nejoblíbenějších etapách doslova obsypaná různými restauracemi, kiosky, bufety a dalšími možnostmi k občerstvení. Najdete zde i mnoho příležitostí k přespání, jsou tu kempy, tábořiště či penziony. Kromě přírodních krás na vás po cestě čeká i spoustu pamětihodností. K jejich obdivování doporučujeme na chvíli opustit vratké zázemí lodi a vydat se na prohlídku po svých. Míst, která by vám neměla uniknout, je opravdu hodně.

Za návštěvu jistě stojí perla jižních Čech Český Krumlov nebo oblíbené České Budějovice. Obě města leží přímo na toku řeky. Pokud budete mít na cestu dostatek času, zastavte se i na nádherném hradě Rožmberk, ve Zlaté Koruně nebo na zřícenině hradu Dívčí Kámen.

Otava

Ve srovnání s Vltavou si na Otavě užijete zejména čarokrásnou přírodu a průzračně čistou vodu. Tato řeka je ideální na adrenalinové i na pohodové plavby. Ať už jste spíše drsní sportovci, nebo pohodáři, kteří si rádi užijí klid a pohodu na cestě, na Otavě si najdete to své. Horní úsek, který je známý pro své peřeje, je vhodný pro zkušené příznivce vodáctví. Tato etapa je sjízdná pouze za vyššího stavu vody a musíte ji sjet na uzavřené lodi. Otevřené lodě jsou vítané na trase Radešov – Sušice. Tato plavba je o poznání pohodovější a můžete si ji prodloužit třeba až do Strakonic nebo do Písku.

Ohře

Lákají vás více západní Čechy? Vyzkoušejte Ohři! Můžete projet trasu mezi Chebem, Sokolovem, Karlovými Vary, Kláštercem na Ohří a Kadaní. Nemusíte ji absolvovat celou, díky četným výpůjčním místům půjčovny Petr Putzer ji můžete zahájit i ukončit v několika místech v jejím průběhu. Zkušení vodáci si tu užijí oblíbené peřeje Hubertus. Řeka Ohře je spojením překrásné přírody a spousty zajímavých pamětihodností. Lákavé je historické centrum Chebu a Karlových Varů, hrad Loket, Svatošské skály, lázně Kyselka, zámek Velichov, bahenní sopky, motýlí farma, Slavkovský les, muzeum Becherovky a mnoho dalšího.

Berounka

Nádherná příroda a okouzlující památky – to je Berounka. Řekněte sami – nemáte chuť navštívit třeba Karlštejn? Berounka je lákavá pro začátečníky, optimální pro rodiny s dětmi. Trasy, které si oblíbíte, ale najdete i jako zkušení vodáci. Berounka ukrývá pro každého něco zajímavého.

Co všechno půjčovna lodí Petr Putzer zajišťuje

pujcovna-lodi-putzerPůjčovna lodí si pro vás připravila širokou nabídku, díky které uspokojí pokročilé vodáky, úplné začátečníky, jednotlivce i početné skupiny.

Rafty jsou jasné, jejich účast v sortimentu vyplývá z názvu loděnice na Ohři „Petr Putzer rafting Ohře s.r.o.“, usednout můžete i do klasické či nafukovací kánoe nebo do kajaku.
Pokud chcete vyplout společně ve větší partě, vyzkoušejte největší půjčované plavidlo, kterým je raft Colorado. Pohodlně se na něm sveze až 6 osob.

Dobrou zprávu máme pro opatrné začátečníky. Pokud máte obavy, že celý proces, počínaje půjčením a konče samotnou plavbou nezvládnete, můžete je hodit za hlavu. Půjčovna lodí Petr Putzer je připravena i na tuto variantu. Její zkušení zaměstnanci vám s radostí pomohou s naplánováním cesty včetně stravování a ubytování, proškolí vás o pravidlech, upozorní vás na možná nebezpečí a samozřejmě zodpoví jakýkoli váš dotaz.

Pro vícečlenné skupiny, jakými jsou nejčastěji školní výlety, je možné zajistit akreditovaného průvodce. Ten pomůže s ovládáním lodi a představí úskalí plánované cesty. Navíc může být zdrojem nevšedních informací o zajímavých místech mimo říční tok.

Bezpečí na prvním místě

bezpečíVodáctví je poměrně adrenalinový sport a skýtá spoustu potencionálních nebezpečí. Ty je možné ale relativně snadno zmírnit nebo zcela eliminovat.

Půjčovna lodí Petr Putzer kromě plavidel půjčuje i ostatní potřebné vybavení, jako jsou plovací vesty nebo helmy. Pro děti jsou samozřejmostí, ale doporučujeme je i pro dospělé. Řeka umí nepříjemně překvapit. Kromě žádaných ochranných pomůcek jsou v ceně půjčovného i barely a pochopitelně i pádla.

Cenové akce a slevy pro každého

Půjčovna lodí má nastavenu přívětivou cenovou politiku. K tomu si ještě přidejte pořádnou dávku slevových akcí, které doplňují aktuální nabídku, a nemusíte dlouho přemýšlet, jakou půjčovnu pro svoji plavbu zvolit.

Stálí zákazníci mohou využít speciální nabídky věrnostního programu. Pokud v půjčovně uskutečníte svou čtvrtou platbu, okamžitě získáváte 50% slevu na tu další. Aktuální je i sleva „3 dny zaplatíš a 1 dostaneš zdarma.“

Školní výlety mají vlastní zvýhodněný ceník, pedagogický dozor se navíc veze úplně zdarma.

Chcete se o půjčovně lodí Petr Putzer dozvědět něco dalšího? Navštivte jejich webové stránky www.putzer.cz nebo jejich facebookovou stránku, kde zjistíte všechny aktuální informace.

15 komentářů u „Poznejte krásu českých řek z vodní hladiny“

 1. veruska napsal:

  Dobrá je i procházka k řece. Hlavně, když tam jsou kačenky, to je potom podívaná!

 2. bobalka napsal:

  Pro mě ideální návrh na dovolenou. Vždycky jsme říkali s manželem, že jednou seženeme loď a pustíme se po proudu až do moře :D. No sešlo z toho, ale díky článku už vím, kde takovou loď sehnat. 😀

 3. Rojak napsal:

  Řeku jsem nikdy nesjížděl, ale strýc měl chatu v Davli na výběžku soutoku Sázavy s Vltavou a k chatě jsme se vždy museli dopravit lodičkou, kterou měl zamčenou na břehu a vždy když jsem mohl, tak jsem se na ní po Sázavě projížděl.

 4. babicka11 napsal:

  Řeku jsem sice nikdy nesjížděla, ale v Praze na lodičkách jsem si to užívala…, hlavně na rande :-).

 5. veruska napsal:

  Vzpoměla jsem si, že jsem se asi před 15 lety projížděla na loďce po Sázavě přímo ve městě Sázava.

 6. veruska napsal:

  Kdybych šla sjíždět řeku, tak leda tu nejklidnější, kterou v Čechách máme!!!

 7. veruska napsal:

  Když jsme byli školou povinní, tak jsme se chodili do řeky koupat. Byla tam ledová voda, ale to nám nevadilo. Teď už bych tam nevlezla.

 8. veruska napsal:

  V poslední době se tento sport stále více rozšiřuje. Od nás jezdí známí sjíždět vodu a střídají řeky, i kdyby měli jet autem hodně daleko.

 9. lgku napsal:

  Sjíždění řek mě nikdy nijak moc nelákalo, chápu, že je to dobrý adrenalin a relaxace, já akorát tak na loďce u nás na Labi, tam máme poblíž chatu.

 10. bobalka napsal:

  Taková dovolená by se mi opravdu moc líbila, řeku jsem nikdy nesjížděla, ale vždycky mě lákala. Snad na staré kolena s tatinou někdy vyrazíme.

 11. pavlina69 napsal:

  My jsme peciválové ,ale naši známí jezdí na vodu každý rok .Jako praví vodáci jezdí na lodích a rafťáky moc neuznávají.Ale proti gustu……..
  Jde přeci o ten zážitek s krásné přírody

 12. blaju napsal:

  Já osobně žádnou řeku nikdy nesjížděla, manžel v mládí ano, tak jsme se domlouvali, že bychom to zkusili a i syn byl nadšený, chybí nám akorát vybrat kde a kdy, nejlépe by to bylo během dovolené, takže díky za typ.

 13. blaju napsal:

  plavba lodí je doopravdy moc fajn, ale sjíždění řeky je určitě něco jiného, manžel jak byl mladý tak měli partu takových nadšenců, já nikdy žádnou řeku nesjížděla no a možná bych to i zkusila příští rok na dovolené to ještě uvidíme

 14. veruska napsal:

  Nikdy jsem řeku nesjížděla, ale uvažovala jsem o tom, že to zkusím. Tak se uvidí!
  U nás / Pařížov/ se každý rok na jaře sjíždí Doubrava při odemykání řeky. Moc ráda tam chodím na tzv.čumandu.

 15. babicka11 napsal:

  Plavba lodí nebo i na lodičce je přímo balzám na nervy, nesmírně to uklidňuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *