Milovníci přírody a celoročních sportovních aktivit ocení dovolenou na Valašsku. Tento kraj je prošpikovaný majestátnými vrcholy Beskyd, desítkami kilometrů turistických stezek a útulnými hotely. Nesmíme zapomenout na lidovou architekturu a krajové pokrmy, které k oblasti patří.

Vydejte se do přírody

Beskydy jsou jako stvořené pro nenáročné túry s rodinou, romantické procházky, adrenalinové sporty, lyžování a sáňkování. V nadmořské výšce 1 018 m se nachází jedno z nejznámějších lákadel – Pustevny se sochou Radegast. Jen pár kilometrů pod horami najdete komfortní ubytování Horní Bečva, díky kterému budete mít k atrakcím proklatě blízko. V zimě můžete navštívit ski areál Rališka a v létě pramen Rožnovské Bečvy na svahu hory Vysoká anebo přehradní nádrž Bečva.

Do Rožnova je to kousek

Pokud byste rádi poznali jedno z nejkrásnějších valašských měst, vyhledejte si ubytování Rožnov pod Radhoštěm. Lidovou architekturu Valašska a Kysuce omrknete ve skanzenu. Ochutnáte místní speciality, jako jsou polévka kyselica a koláče frgály. Celoročně se zde konají dobové jarmarky, festivaly, koncerty a vystoupení pro nejmenší. O relaxaci se postarají vyhlášené pivní lázně a s dětmi se pobavíte v Gibon parku s lanovým centrem.

Sportujte i odpočívejte

O skutečnou romantiku a klid se postarají komfortní hotely Trojanovice. Ubytování v nitru Beskyd slibuje nespočet sportovních aktivit. Všude se dostanete pěšky anebo na kole a celou oblast hravě prozkoumáte. Na vlastní oči spatříte vrcholy Radhošť i Velký Javorník. Velkou radost vám udělá projížďka sedačkovou lanovkou z Ráztoky na Pustevny i okolní dobová architektura.

Valašsko je oblast, která vás pohladí na duši a osloví svou čistotou. Útulné hotely a ubytování najdete na webu Hotely.cz. K dispozici jsou noclehy určené pro romantiky, aktivní jedince, seniory i rodiny s dětmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *