Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Město Roztoky (okres Praha-západ) o rozloze 8,44km² ve kterém žije asi 8 tisíc lidí. Nejbližší řeka je Vltava a samotné město je vzdálené od Prahy asi 13km. Město je vybaveno školou ,mnoha obchody a supermarkety, hřišti, lékárnou poštou atd. Nachází se zde VTP Roztoky. V těsné blízkosti Roztok je nejznámější stavba z doby kamenné Levý Hradec, což sloužilo jako opevněné hradiště a stalo se i sídlem přemyslovských knížat. Město se člení na dvě části : Roztoky a Žalov.

Velice významná roztocká památka je roztocký zámek který slouží jako středočeské muzem. Slouží také k pořádání různých výstav a vernisáží. můj favorit je výstava elegance, kdy se na zahradě zámečku sjedou desítky starodávných aut. Zámeček stále nabízí nové výstavy a akce, otevřeno mají téměř stále. Pobírají ovšem menší vstupné.

Další zajímavá památka je Tiché údolí v němž protéká únětický potok. Z vlastní zkušenosti znám jeho krásnou atmosféru a klid. Sportovní využití v Roztokách je velice rozmanité. V městě se pořádají kroužky bojových sportů jako je Karate a Taekwon – Do. Pokud nejste sportovně založení, můžete vyzkoušet sdružení Roztoč, které nabízí kroužky např. kreslení.

2 komentáře u „Roztoky“

  1. blaju napsal:

    Roztoky znám jen podle názvu, ale nebylo by od věci se tam zajet podívat, pro nás to znamená spojit to třeba s dovolenou.

  2. babicka11 napsal:

    Roztoky známe jen z projíždění, když jsme jeli někam dál. Není to od nás daleko …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *