Ačkoliv název hry je Ruské kuželky, tak nás to nesmí zmást, jedná se o ryze českou výrobu. Tato hra je vyrobena jako herní prvek pro všechny věkové skupiny a dokonce se mohou pořádat různé turnaje nebo soutěže. Vzhledem k tomu, že se jedná o společenskou venkovní hru, tak nevadí ani větší skupina hráčů. Ruské kuželky mají jednoduchá pravidla a tak není problém hru pořídit na zahradu jako herní venkovní prvek. Děti si rády hrají, a když odhalí správnou taktiku, jak pokořit k zemi všech devět kuželek, tak budou dost silným soupeřem i pro dospělé hráče.

Mobilní provedení ruských kuželek

V podstatě se hra skládá z několika částí, které se dají snadno umístit kamkoliv do rovného terénu. Mohou být dokonce součástí veřejného prostranství, jelikož venkovní ruské kuželky splňují normu ČSN EN 71-1, 2, 3, což potvrzuje kvalitu a zdravotní nezávadnost.  Dále, normu ČSN EN 1176, která je schválena pro bezpečnost dětského hřiště. V podstatě se celá hra dá složit a přemístit kamkoliv. Velmi vhodné prostory pro ně jsou hotely, kempy, penziony, parky, školy atd. Konstrukce se dá zakotvit i na pevno k betonu nebo dlažbě, ale to čistě záleží na prostoru, kam se umístí.

Hra obsahuje

  • dřevěné ruské kuželky – dodávají se ve dvou provedeních, v menší nebo větší velikosti, kdy není problém si zakoupit obě dvě varianty ruských kuželek
  • proutěný košík, ve kterém se kuželky snadno uskladní a také se lépe přenášejí
  • konstrukci – je vyrobená z kvalitního materiálu, který je žárově zinkovaný a skutečně stabilní a dlouhověký
  • hrací plocha –je vyrobena z kovu a má tudíž stabilitu
  • konstrukce, kde je připevněna dřevěná koule se dá celkem jednoduše přišroubovat ke hrací ploše
  • voděodolné desky, které vynikají stabilitou a umožňují bezproblémové postavení ruských kuželek

Venkovní ruské kuželky a přirozeně i koule, jsou vyrobeny z tvrdého bukového dřeva a ošetřeny venkovním lakem, tudíž nemusí mít nikdo obavy, že by je zničily povětrnostní podmínky.

Součástí hry jsou kartičky, kam se zapisují výkony soutěžících a přirozeně pravidla hry. Jen než vypukne skutečný zápas, je třeba si domluvit jasná pravidla, aby později nedocházelo k nějakému nedorozumění.

Ruské kuželky jsou velmi jednoduché a zábavné. Výhodou je, že není stanovena věková hranice a zvítězit může prakticky kdokoliv, kdo přijde na správnou taktiku hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *