S dětmi do kraje Karla Čapka

Nevíte kam vyrazit s dětmi na výlet? Co třeba do míst, kde vznikala oblíbená dětská knížka a dětmi milovaná Dášenka? Vyrazte do Královehradeckého kraje na dvoudenní výlet.

Co navštívit?

Interaktivní muzeum chytré zábavy Pod čepicí

V roce 2016 se v Hronově otevřelo muzeum, kde se líbí nejen dětem, ale i dospělým. Neboť se návštěvníci mohou těšit na stálé i proměnlivé výstavy s doprovodnými programy zaměřené na smyslové vnímání, zázraky přírodních jevů, důvtip různých vynálezů, kreativní tvorbu ale především na hru. Exponáty podněcují v návštěvnících tvůrčí aktivitu, fantazii a vzájemnou spolupráci, radost a touhu poznávat a chytře se pobavit.


Hornický skanzen

Užijte si zábavu s dětmi v Hornickém skanzenu. Kromě prohlídky k expozici rovněž patří vyhlídky na panorama Krkonoš a Královeckého Špičáku z těžní věže jámy Jan. Tady se nebudou vaše ratolesti nudit.

Mlýn Dřevíček

Jak se z obilí stane mouka? Co dokázaly stroje, které používali naši předci k výrobě mouky? A kde mají své doupě zdejší mlýnští čerti? To se vše dozvíte při návštěvě mlýna.

Více informací najdete na www.karelcapek.cz

Jeden komentář u “S dětmi do kraje Karla Čapka”

  1. babicka11 napsal:

    Tam by se holkám líbilo, ale teď vyrážejí spíš do přírody. Takové Mirakulum v Milovicích je v létě nejlepší. Až se zhorší počasí, třeba i sem zavítají. Stále vymýšlejí nějaké výlety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *