Komise pro vzhled našeho města a životního prostředí rozhodla již po několikáté o sázení stromů rodinou pro své děti.

Strom může rodina věnovat jednomu dítěti, nebo více dětem, jako rodinný strom. Každému, kdo strom vysadí, vydá úřad pamětní certifikát. Spoluúčast na vysazení na jeden strom je 500 Kč. Pokud je akce pro vás zajímavá, a vysazovat chtít nebudete, je možné se přijít podívat.

Svůj strom může mít každý, stačí se jen předem přihlásit na úřadě. Až se bude blížit termín výstavby, budou vás kontaktovat. U vykopání děr pro stromy vám pomohou pracovníci úřadu.

Stromy se sází dvakrát do roka, na jaře a na podzim, na Den Země a na Den stromů. Již bylo vysazeno na padesát stromů.

Naše holky mají také svůj strom a tím se trochu podílely i na životním prostředí města.

A jak je to u vás? Je možné také vysadit si svůj strom ve vašem městě?

14 komentářů u „Sázení stromů ve městě“

 1. babicka11 napsal:

  Stromy holek rostou dobře, horší je to s novými stromky, co jsme koupili. Určitě už museli být napadeny při koupi. Švestku vykopeme, meruňku taky a jabloň se nám taky nelíbí. Taky hnědly listy už v létě. Nějak se nedaří. Třešeň má zas hodně popraskaný kmen, tak uvidíme, jestli taky nezajde. 🙁

 2. bobalka napsal:

  Tak si Martinka byla zasadit svůj stromeček, Dovezla si malinkatý stromeček ze zahrady a šla s tátou za barák do lesíka a společně ho zasadily. Tak snad jim poroste. Byla to mladá lípa asi 20 cm veliká. Na zahradě máme velkou a to je jeden ze semínek.

 3. veruska napsal:

  Tak hrušeň , co jsem vysadila, nějak chřadne. Zalévám ji a tak uvidíme, jestli to vydrží.

 4. babicka11 napsal:

  Nedávno mi Terezka přivezla mini jablíčka – velká asi jako knoflíček u košile, ze svého stromu – okrasné jabloně. Strom je teď obsypán drobnými plody, zatím ještě zelenými, ale dozrají a budou červené.

 5. babicka11 napsal:

  Zasadili jsme doma novou švestku, ale jak se zdá, tak ji budeme muset dát pryč. Začaly jí hnědnout listy, ty opadaly, tvořily se nové a ty opět hnědnou. Zřejmě má nějakou nemoc, tak budeme muset koupit něco jiného. Nová jablůňka se “chytla” – tak jsem rádi, že aspoň ta vydržela.

 6. veruska napsal:

  Vysadila jsem dva stromy! Švestku a hrušeň! Ale jen u nás na zahradě. Ale to se taky počítá! Chi

 7. babicka11 napsal:

  Stromy holek rostou pěkně, občas se na ně jezdíme kouknout, jak se jim vede. Město je hodně osázeno novými stromy a obzvlášť krásné jsou kvetoucí sakury – japonské třešně.

 8. Rojak napsal:

  Tak na tento druh brigád jsem nejezdil, ale každá brigáda byla studentům pro radost. Ulili jsme se ze školy a ještě si vydělali nějakou kačku.

 9. blaju napsal:

  Za mých mladých let jsme jezdívali ze střední školy sázet stromky do Beskyd, to byla zábava a hodně jsme se nasmáli a to hlavní pro nás v té době bylo, že jsme se ulili ze školy.

 10. matylda napsal:

  To je hezký nápad. Navíc, děti, které budou mít svůj strom, zcela jistě získají i pozitivní vztah k přírodě. U nás nic takového není. Ale nedočetla jsem se, ve kterém městě tato akce je?

  1. babicka11 napsal:

   Akce se konají v Neratovicích, ne nadarmo se říká Neratovice – město zeleně.

 11. blaju napsal:

  U nás jsem o ničem takovém neslyšela, ale kdyby ta možnost byla tak bych se určitě zůčastnila a strom by byl syna.

 12. bobalka napsal:

  To je moc hezký nápad, u nás nic takového není, spíše naopak, naše radnice v rámci ošetřování zeleně spíše kácí.

 13. veruska napsal:

  O ničem takovém nevím, ale je to dobrý nápad! Nás, co žijeme na vesnici, se to moc netýká. Máme tady plno stromů. Ale tak to asi nemusí být všude.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *