Je středa a já řeším, co budeme dělat o víkendu.

Nemohu říct, že bych byl pecivál, ale znáte to. Častokrát si člověk řekne: „kudy z nudy“. Aspoň u nás na Moravě je to běžný výraz, který se s úsměvem používá, když člověk neví, co dělat. Kam vzít děti, já vnoučata na výlet, kam zajít na výstavu nebo koncert.

Minulý víkend měl velmi zajímavé téma, které jsme využili na 100 %

Navštívili jsme dvě akce, konané k příležitosti svátku Svatého Martina. V Rosicích u Brna se žehnalo víno a na zámeckém nádvoří probíhala zajímavá přehlídka praporečníků. Hlavní náplň celého nedělního dne byla jasná, ochutnávalo se nové Svatomartinské víno. Na husu se zelím a knedlíkem také došlo, ale to o kousek dál. Určitě znáte restauraci U Raušů, kde je vynikající kuchař. Pokud neznáte, napište do  vyhledavače, najděte si místo a vyrazte. Taky dobrý tip na výlet.

Autem jezdím denně, tak jsem rád, když si trochu mohu odpočinout. Není to o tom, že by mě bavil „gaučink“, ale základní odpočinek je potřeba. Přítelkyně si název mého odpočinku předělala k obrazu svému. Zajela do města a koupila nám hůlky. Tak to prezentovala v telefonu, když jsem se ptal, kde je. Co už, k večeři nebude polévka, ale nějaké čínské jídlo. Proč by jinak kupovala hůlky?

Omyl, nebyly to hůlky na jídlo, ale hole na walking. Neva, nějak se s tím naučím chodit, po rovinách chodíme často. Máme rádi hrady a zámky, takže jezdíme na výlety a zámky navštěvujeme. Zámek Lednice, hrad Boskovice nebo zámek v Lysicích jsou na dostupné trase kolem Brna a určitě zde najdete spoustu zajímavého. Výlety na hrad Bítov nebo zámek  Vranov nad Dyjí stojí za naplánování. V létě jsme tam byli a stálo to za to.

Bohužel je listopad, většina zámků a hradu je již zavřená

Nádvoří hradu Bítov

Třeba v zámeckých zahradách, které jsou ještě otevřeny. Stačí najít cíl nebo dostat tip, kam na výlet. Přece se nebudu nudit doma.

Kamarádka nás zvala na geocaching. Podle toho, jak vyslovíte, blíží se mému způsobu odpočinku, ale je to něco úplně jiného.

Kdyby řekla, že jdeme na kešky, byl bych v obraze, kdysi mě to zajímalo.

Dokonce vím, že mapy od Seznamu nabízí aplikaci na hledání kešek.

Jsem přece jen jinak zaměřený turista, takže zvolím jistotu a najdu si tip na výlet tam, kde to znám

Oblíbili jsme si turistický, informační, informacemi plný a známý portál Ven každý den. Najdu tam vše co potřebuji vědět. Své si tam najdete turista, vodák, rybář i milovník adrenalinových sportů. Na portálu je zajímavá nabídka pro rodiny s dětmi. Je středa, do víkendu chybí dva dny, raději se mrknu na nějaké dětské hřiště v okolí. Co kdyby někdo v pátek zavolal: „dědo, gaučing nebude, vezeme vnoučky“

Co vy, jaký máte tip na výlety s dětmi?

Jeden komentář u “Už víte, co budete dělat o víkendu? Máte tip na výlet?”

  1. babicka11 napsal:

    Holky jezdí často s rodiči po výletech, v létě na farmy, zooparky, celé dny strávené venku na různých akcích, i v zimě do ZOO. My už té turistice moc nedáme, spíš výlet autem, rozhlédnout se po okolí, dát si někde zmrzlinu …. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *