Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Letošní prázdniny budou ve znamení zážitků v Kladském pomezí o které nesmíte přijít.

V Kladském pomezí totiž vypukne první ročník festivalu zážitku, během kterého na vás čeká netradiční program na TOP 10 místech.

Program bude zaměřen na osobnosti, které žily nebo tvořily v Kladském pomezí a na polské straně hranice.

Každá z nich se představí odlišnou formou – některé se dostaví „osobně“ (architekt Dušan Jurkovič v Novém Městě nad Metují), jinde ožijí literární postavy (Barunka Panklová v Barunčině škole, Danny Smiřický v Náchodě) a s dalšími se návštěvníci seznámí hravou nebo interaktivní formou.

V zámku Gorzanów si budou moci zahrát divadelní scénky, v Kłodzku navštíví tajemné podzemí a v areálu Muzea bratří Čapků si děti sestrojí robota nebo pomohou pejskovi a kočičce s domácími pracemi.

Zajděte si třeba s Barunkou do školy

autor: Archiv Branka

S Festivalem zážitků je také spojená soutěž, která odmění prvních dva tisíce návštěvníků, kteří nasbírají pět a více razítek do Návštěvnické kartičky (k dostání v místech zážitků) regionálním produktem.

Pro tři nejrychlejší, kteří budou mít v kartičkách sedm a více razítek je připravena možnost vybrat si ze speciálních zážitků – poznat práci na správě zámku, být hostem u Čapků nebo navštívit sklepení a věž na zámku Adršpach, kam se jiní nepodívají.
Autor fotografie v náhledu je Jan Záliš

Veškeré podrobnosti nalezete  na webových stránkách www.festivalzazitku.cz

2 komentáře u „Užijte si léto a festival plný zážitků v Kladském pomezí“

  1. babicka11 napsal:

    Podle obrázků (které jsem si našla), moc hezká krajina, ale takových je u nás hodně. Toto trochu z ruky a my už na dlouhé výlety nemáme zdravotní kapacitu….

  2. veruska napsal:

    Je to trošku z ruky, ale určitě by to stálo za podívání a zapojení se.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *