Mám moc ráda výlety do přírody, kde je člověk na čerstvém vzduchu a může pozorovat okolí. Vnímat okolo sebe tu krásu, která byla stvořena pro nás.  A zkrátka jen tak relaxovat. Takových místeček je u nás docela dost, ale já vám chci povyprávět jeden můj veliký výlet a to do Anglie.  Asi jen tak bychom se tam nevydali, ale dcera se rozhodla zde zůstat. Tak se nám tu pro jistotu i vdala.

Jela celá naše rodina.

Britové mají takový zvyk, že když jsou nějaké oslavy, tak se sjíždí úplně všichni příbuzní. Adamovo rodina má necelých 100 lidí –  představa kam je uložím a vůbec všechny zaobstarám, vyvolala paniku. To bylo reálnější se sbalit a přijet do Anglie.

To jsem netušila, co to zase na druhou stranu vyvolá u nás J. Tak letět, neletět, lepší bude auto, ale teď zase ty opatření kvůli uprchlíkům. To vám byly neustálé dohady, ale nakonec jsme to rozlouskli. Půjčíme si větší auto, nakonec budeme moct vzít i koláče, řízky a drobnější cukroví. A tak se stalo. Nabalili jsme hromadu jídla pro nás a konvice s teplou vodou na kávu. Paráda, všechno naloženo a vyjíždíme.

První zastávka byla v Plzni. Ještě jsme chtěli dokoupit nějaké ovoce. Pak jsme si řekli se synem. „víš co, zkusíme si koupit los“ A tak jsme si koupili za 100,- Kč nějaký balíček. Syn to s radostí přetrhl. Já škrabala svoji polovinu a on zase svoji. V životě jsem na los nic nevyhrála, ale světe div se, já vyhrála 500,- Kč. Hrdě jsme nastoupili do trafiky, samozřejmě s úsměvem od ucha k uchu. Nevěřili byste, jak nám rychle povadl, když jsme se dozvěděli, že je los neplatný, protože jsme ho oddělili. Tak jsme začali prosit a žadonit, až se slečna smilovala. Zavolala na sázkovou kancelář a ti povolili výhru vybrat. Hurá a šli jsme  na nějakou dobrůtku, však to byly nervy.

londýn3A jak to šťastně začalo, tak i šťastně skončilo. Dceru jsme úspěšně provdali.  Cesta byla super. Plavba na trajektu úžasná, zachytili jsme východ i západ slunce.

Navštívili spoustu nádherných historických míst v Londýně.

Stáli pod Londýnským okem. Jen stáli, ta atrakce, i když je velmi zajímavá, je nákladná na finance.  Byli jsme u toho, když se zavíral most.

Museli vyzkoušet i klasické telefonní budky a autobusy.

Nádherné zastavení bylo i v Zimní zahradě. Sice ostraha větší, než na letišti, ale ten výhled. I odsud máme zážitky. Než vstoupíte do areálu, kontrolují vás jako na letišti. Od nás jeli 4 chlapi. Manžel, můj bratr a 2 synové. Každý z nich samozřejmě při  prohlídce pípal. Přece správný muž, nosí nůž. Můj manžel měl u sebe dokonce 2.

Ta paní u té ostrahy z nich byla vyděšené a jen komentovala „OH BOY´S, BOY´S.“ Všechny  nože zabavila. Co byli zavírací, tak po prohlídce vrátili, ovšem co měli pojistku, zabavili. U nich je to považováno za nebezpečnou zbraň. Ještě štěstí, že nám taťku nezavřeli jako teroristu. J

Výlet jsme si užili a domů přijeli řádně utahaní.  Stálo to za to. Máme hezké vzpomínky.

Petra


londýn

londýn1

Jeden komentář u “Výlet do Anglie”

  1. babicka11 napsal:

    Každý má nárok na to, jak, kde a s kým stráví život. Já osobně jsem šťastná za to, že moje děti zůstali tady. To, že bych je viděla a vnoučata třeba jednou za půl roku si neumím ani představit. Jedna moje známá má syna v Austrálii, vnoučata vidí 1x do roka. Je z toho smutná. Vůbec se jí nedivím. Anglie je krásná, ale doma je doma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *