V jednom z mnoha zákrutů řeky Ohře se tyčí kopec, na němž stojí majestátní středověký hrad. Ten je obklopený historickými budovami a zbytky městského opevnění. Hned vedle je postavený nepřehlédnutelný rudý barokní kostel a vy při pohledu na tento výjev získáváte pocit, že před vámi leží město se silnou historií, která na vás bude dýchat z každého jeho rohu. Takový je Loket nad Ohří.

Hlavním lákadlem je bezpochyby hrad Loket.
Základy má již z 12. století a za tu dobu toho zažil již mnoho. Nápadná je jeho věž s atypickou střechou, která byla součástí hradu již při jeho postavení. Dnes si můžete prohlédnout jeho interiér a navštívit různé expozice, nebo vyšplhat na věž a podívat se na město z výšky. Hned před branami hradu stojí kostel s červeno bílou omítkou. Zasvěcený byl svatému Václavovi a postaven byl až v 18. století po vyhoření původního gotického kostela. Za prohlídku jistě stojí jeho vnitřek, který byl vyzdoben významnými umělci.

Hrad však není jediné místo, které stojí vidění.
Při cestě na hrad si projděte náměstí a zastavte se u barokního morového sloupu. Budete obklopeni historickými městskými domy a jistě si na první pohled všimnete barokní radnice. Díky své věži byste si ji snadno mohli splést s kostelem, avšak není tomu tak a ani nikdy nebylo. Stále se v ní nachází úřad a k tomu přibyla i knihovna spolu s Muzeem knižní vazby. Jedinečná expozice vám ukáže knihařskou dílnu a desítky historických i moderních knihvazeb.

Především v létě zde můžete narazit na jarmarky a řemeslné trhy nebo na různá divadelní představení v amfiteátru kousek od hradu.
V říjnu se zde dokonce i koná Vinobraní doprovázené folklórní hudbou a tancem.

Pokud jsou vám historické památky málo a chtěli byste i trochu akce, i v tom vás Loket uspokojí. Údolí Ohře je se svou okolní přírodou romantickým místem a úsek od Lokte do Karlových Varů je považován za jeden z nejkrásnějších v Česku.
Neváhejte si proto půjčit loď a dopravit se alespoň ke Svatošským skalám, jedinečným žulovým sloupům opředených legendou o zkamenělé svatbě, které leží jen sedm kilometrů po proudu.
Pokud se potřebujete na noc ubytovat, doporučujeme Penzion Ulrika v srdci Lokte nad Ohří.

4 komentáře u „Výlet do Loktu nad Ohří vás uchvátí“

 1. lgku napsal:

  Hrad Loket všem doporučuji, byli jsme tam a je tam fakt nádherně, byli jsme ubytováni v hotelu Goethe, pěkný hotel, na hradě jsme též byli, včetně hradní restaurace, prostě nádhera.

 2. bobalka napsal:

  Krásný obrázek, Loket je ode mě daleko, ale jako malá jsme tam kdysi byli s táborem na výletě.

 3. blaju napsal:

  Tak na Lokti jsem ještě nebyla, ale co není může být, díky za dobrý typ.:)

 4. babicka11 napsal:

  Hrad Loket je určitě krásný a interiéry také. Líbilo by se hlavně manželovi, jinak dřív jsme jezdili hodně, hlavně po okolí, nechtěli jsme nikde přespávat. Teď už oba spíš jezdíme prstem po mapě :-(.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *