Rodiče dnes Terezce splnili sen, a když si ji u nás vyzvedli, vypravili se na nádraží a udělali si výlet vlakem do Mladé Boleslavi.

Byla nadšená, a když se vrátili, hned vyprávěla, jak to bylo hezké. Jak jela vlakem, dívala se z okna a pak byla v herničce, než zase jeli zpátky.
Tam se, jak se patří, vydováděla, jak s velkými kostkami, tak na malé mašince. Bude zase dlouho plná dojmů.Mezitím děda usedl na elektrokolo a jel se podívat na Nikolku.
Ta je zas nastydlá víc, než byla. A to jsme ani nebyli s ní venku. Pokud se to nezlepší, budeme ji hlídat.
Zase spolu něco dobrého upečeme. Ráda mi při tom pomáhá, hlavně dělá ráda pudink, jako minule. 🙂

Sobota utekla jako voda, já zatím připravila pohoštění na večeři – obložené talíře se šunkou, sýry, okurkou, paprikou. Po výletu to přišlo k chuti.

8 komentářů u „Výlet do Mladé Boleslavi“

 1. veruska napsal:

  Z Třemošnice do Čáslavi jezdí “čugála”. Jezdí dva vagóny. Škoda, že nemohli nechat ty staré a šoupli nám dva novější tipy.

 2. babicka11 napsal:

  Včera byla Terezka opět v Mladé Boleslavi, rodiče mají dovolenou, ale proprší jim – tak jezdí alespoň do herničky.

 3. Rojak napsal:

  Když jsem byl malý a jednou jsme byli v Mladé Boleslavi, nejvíc mě fascinoval počet nových škodovek zaparkovaných na parkovišti před jejich fabrikou.

 4. babicka11 napsal:

  V sobotu se opět Terezka svezla vlakem, jeli zase do Ml. Boleslavi. Tentokrát ji vlak ukolébal, a ona na 20 minut usnula. Tak se rodiče smáli, že si udělali výlet sami :-). Nakonec se ale probrala, užila si herničky a cestu zpátky si už odříkala všechny stanice. 🙂 Nakonec jsme si tu ještě opekli buřtíky.

 5. bobalka napsal:

  Moji kluci, když byli malý, tak chtěli se alespoň jednou projet vlakem, protože jsme všude jezdili autem, tak jsem je naložila na motorák do Frýdku, a jeli jsme tam a zpět. Jen cesta vlakem, nic víc a bylo to pro ně nej dobrodružství.

 6. babicka11 napsal:

  No to tedy ano, někdy si myslíme, že máme doma kluka, a ne holku. Vlaky, auta, autobusy, to je prostě její. Když jede k nám, má jich plnou igelitku a i doma furt parkuje, dělá kolony, jezdí sem tam, povídá si u toho důležitě. Má k tomu dva malé semafory a krabici s dopravními značkami a strašně ji zajímá, co znamenají, tak jich už spoustu umí.
  Teď marodí zas Nikolka, rýma, kašel, ale udržet v klidu je těžké. Tak tu dnes u nás byla, četly jsme, kreslily, počítaly, jel tablet i počítač. Pomalu pravidelně je nemocná týden, pak 14 dní ve školce a to se furt opakuje. Kdyby s ní byly rodiče furt doma, tak by je snad ze zaměstnání vyhodily, že tam furt nejsou. Tak hlídáme a děláme to rádi.

 7. veruska napsal:

  Pamatuji si, když moji kluci jeli prvně vláčkem do Čáslavi, jak z toho byli nadšení. Vláček je zážitek, proti autu.

 8. blaju napsal:

  Tak to byla Terezka určitě nadšená a moc spokojená a Nikolka ať se brzo uzdraví.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *