Miluju auta a veterány obzvlášť!

Už jako malá holka jsem s tátou jezdila na různé závody, a to nejen aut, ale i motocyklů.
Byly to třeba závody do vrchu u Štemberka, závody tahačů v Mostě, závody v Brně a spousta menších v našem okolí.
Samozřejmě jsme nemohli žádný rok vynechat také výstavu automobilů na brněnském výstavišti,
navštívili jsme i krásné muzeum automobilů v Kopřivnici.

Ještě před pár lety jsem byla aktivní divák Formule 1.
Aktivní proto, že například první závod sezóny, Velká cena Austrálie, se jela brzy ráno 🙂 Kdo se trochu vyzná, ví, že velké ceny se jezdí v různých časových rozmezích a to po celé Zemi, skoro na všech kontinentech. Určitě jste alespoň jednou viděli Velkou cenu Monte Carla.
Do nedávna jediný okruh, který se jezdil v ulicích města. Jména jako Schummacher, Räikkönen, Hamilton, Alonso, Vettel jsem z úst televizních moderátorů slýchávala hodně let. Bohužel, s každoročními změnami pravidel, hlavně tedy, co se týkalo vybavení monopostů, už pro mě tyto závody přestaly být atraktivní.

Nadále jsem však fanynkou plechových miláčků.
I proto jsem ráda, když narazím na něco pěkného. Naposledy to byla právě běžící výstava veteránů v obchodním centru Breda & Weinstein v Opavě, která potrvá až do 6.10.2017. Pokud máte veterány rádi a budete si plánovat, co třeba s volným propršeným víkendem, určitě neváhejte a jděte se pokochat krasavcemi let minulých jako např.
Jaguar XK 140 coupe, Mercedes Benz 200 W21 Cabriolet C, Lotus Elan, Walter junior, kabriolet Aero a spoustu dalších krásných automobilů.

Výstavu jsem si velmi užila. A co vy? Dali byste si říct?
Máte také rádi auta, potažmo veterány?

devilscat/Pavla

6 komentářů u „Výstava vetaránů v OC BREDA & WEINSTEIN v Opavě 19.9.- 6.10.2017“

 1. Rojak napsal:

  Tohle obdivuji. Mít takového koníčka a zrenovovat nějakého staršího veterána tak, aby vypadal jako nový. Co to dá jenom za úsilí poshánět, nebo vyrobit součástky, které vám chybí, aby to vypadalo jak má a ještě to jezdilo. Klobouk dolů.

 2. veruska napsal:

  Také jsem viděla výstavu veteránů na Sázavě, když jsme tam stanovali.

 3. bobalka napsal:

  Možná by to bavilo moje chlapi, já se na F1 koukám jen proto, že kouká manžel, na veterána se ale kouknu ráda.

 4. Jana napsal:

  Bohužel, taky jsem se ráda koukala na F1, ale dneska už je to spíš o elektronickém vybavení monopostů a ne o řidičském umění. 🙁 Na výstavu jsme se byli podívat s drahou polovičkou i Sebíkem a ten byl unesený. Nevěděl, na kterého krasavce se dívat dřív. Mně se nejvíc líbil červený sportovní Lotos a dva Jaguáři. Doporučuji se jet podívat, není jich sice moc, ale stojí za to. 🙂

 5. babicka11 napsal:

  To by se nejvíc líbilo Terezce …:-), ta miluje auta, autobusy, teď i letadla.

 6. veruska napsal:

  Nejsem nějaký velký fanda do aut, ale na pěkné autíčko se podívám ráda, hlavně na veterány. Pár jsem jich viděla ve Velkých Losinách a byla to fakt paráda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *