Kam se vydat s dětmi? Přece do přírody!

Zkuste navštívit s dětmi Malou Úpu. Že netušíte kde to je? Leží v sedle ve výšce 1 050 metrů a do dnešního dne si zachovala původní ráz horské osady. A právě z těchto míst vede nejpohodlnější výstup na Sněžku. Samozřejmě je tu v okolí víc, než dost krásných míst, které stojí za prozkoumání.

Mimořádný zážitek může přinést královská krkonošská hřebenovka z Harrachova až do Malé Úpy. Prozradím pro milovníky českého moku nebo tekutého chleba, že tuto cestu můžete spojit s návštěvou několika minipivovarů, včetně známého cílového (ten bude pak za odměnu) pivovaru jménem Trautenberk. Mimochodem, ten neminete ani když se vydáte na oblíbenou Krkonošskou pivní stezku.

Že vám ty názvy připomněli Krkonošské pohádky

Tak rozhodně musíte s dětmi vyrazit na Pohádkovou stezku s krkonošskými pohádkami Marie Kubátové. Stezka zabaví celou rodinu. Pohádek je deset. Stejný počet je i zastavení pohádkového okruhu.

Letos bude dále otevřena Hornická stezka a co na ni bude, to je zatím překvapení. Na své si přijdou nejen milovníci přírody, ale také horští cyklisté.

Aktivit a možností je tu skutečně mnoho, zkuste se podívat na www.malaupa.cz, možná nám odsud pošlete nějakou fotečku.

Jeden komentář u “Zábava v Malé Úpě”

  1. babicka11 napsal:

    Tak tady jsem byla naposledy se školou v přírodě a moc dobře si na to pamatuji. Na chatě v kuchyni tenkrát vařila paní od nás z města, známá výborná kuchařka. Předkládala nám tam samé dobroty a vařila skoro na přání nás dětí. Také výlety do okolí byly moc fajn. Je to sice spoustu let, ale nezapomněla jsem na to. Bylo tam opravdu krásně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *