Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

25 výročí zápisu Historického centra Prahy na na seznam světového kulturního a přírodní dědictví UNESCO

Pražská památková rezervace je největší městskou památkovou rezervací v České republice a jednou z největších na světě. Rozkládá se na 895 ha, což představuje 1,8 % rozlohy celého města. Na jejím území se nachází 26 národní kulturních památek a 1 364 nemovitých kulturních památek.

Taková koncentrace je zcela unikátní a jistě i proto je Pražská památková rezervace nejnavštěvovanějším místem České republiky. Na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO bylo Historické centrum Prahy zapsáno v prosinci roku 1992 a letos tak slaví již 25. výročí této významné události.

V roce 2010 byl k Historickému centru Prahy na Seznam UNESCO připsán nejvýznamnější krajinný prvek jihovýchodně od Prahy – Průhonický park. Ten založil v roce 1885 hrabě Arnošt Emanuel Silva-Tarouca.
V parku můžete vidět sbírku 1800 domácích a cizokrajných druhů dřevin a 8000 ks rododendronů.
Celoročně park poskytuje svým návštěvníkům možnost poučení, nebo jen procházek v překrásném přírodním prostředí.

4 komentáře u „25. výročí zápisu Historického centra Prahy“

 1. Rojak napsal:

  Jo moje rodná Praha, kde jsou ty časy když jsem tam žil. Je tam krásně se spoustou památek a míst kde se dá zajít. Ta hustota a ruch je trochu narušující, ale dá se ještě najít hodně míst kde se dá zajít a nemít hlavu na hlavě.

 2. bobalka napsal:

  Průhonický park vůbec neznám, ale Praha je krásná, je tam toho spoustu k obdivování, Jen lidí je tam na mě moc. Nějak se v tom mumraji ztrácím.

 3. babicka11 napsal:

  Průhonický park jsem měla možnost projít, je to sice už delší doba, ale vzpomínám na to ráda. Bylo to tam opravdu krásné. Strávili jsme tam tenkrát skoro celé odpoledne. Člověk by měl využít příležitosti se někam podívat pokud to jde. Má alespoň nějaké vzpomínky :-).

 4. blaju napsal:

  Díky za info zase jsem se něco nového dověděla, u nás je tolik krásných historických památek, že se doopravdy máme ve světě čím pochlubit.:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *