Nikolka zajásala, když jí rodiče oznámili, že pojedou k moři do Chorvatska. Nemohla se dočkat a počítala dny, kdy už to bude. Jeli autem a vyjeli na noc. Tu Nikolka prospala a vzbudila se skoro až na místě.

Po ubytování v rybářské vesnici Privlaka, šli hned k moři. Lákala je písečná pláž, která v Chorvatsku není až zas tak častá. Moře je tam mělké a teplé, proto je hodně vyhledávanou destinací pro rodiny s dětmi. Taky měli po celou dobu krásné počasí.

Moc nevařili, spíš navštěvovali taverny, restaurace a kavárny. Dělali výlety do okolí, byli se podívat do národního parku Krka, který se nalézá nedaleko města Šibenik. Park je známý krásnými jezery a menšími, či většími vodopády. Hodně lidí se tam koupalo, i když voda byl studená.

Nikolce se nejvíc líbilo v zábavním parku, ve westernovém městečku Buffalo Bill City, a na poutích, kde si vyzkoušela různé atrakce, také štěstíčko, kde našla minivětráček, balónek na gumičce na ruku, sponky do vlasů a jiné drobnůstky. Viděli také kouř z rozsáhlých požárů a nebyl to vůbec hezký pohled.

Přivezli nám ochutnat fíky, kterých tam roste nepočítaně všude kolem. Moc se jim tam líbilo a příští rok si to chtějí zopakovat.

5 komentářů u „Dovolená v Chorvatsku“

 1. babicka11 napsal:

  Nikolka na to pořád vzpomíná a Terezka tam chce jet taky, mám na lednici magnetku s westernovým městečkem, na to ukazuje a prý jestli tam taky pojede, že by se jí to líbilo.

 2. Rojak napsal:

  Manželka byla letos poprvé s dětmi u moře. Letěli do Bulharska na Slunečné pobřeží. Já jsem si užíval se zlomeným zápěstím doma u bazénu. Také idylka.

 3. bobalka napsal:

  V Chorvatsku je krásně, je pravda, že moře je tam spíše kamenité, tedy tam, kde nejsou udělané pláže, ale je čisté a krásné. Byla jsem v chorvatsku 2x jako malá holka a mám tam ještě rodinu. My jezdily do Puly a Daruvaru,

 4. Rojak napsal:

  V Chorvatsku jsme byli jednou a líbilo se mi tam. Sice jsem hned první den šlápl v moři na ježovku, ale jinak to bylo super.

 5. veruska napsal:

  Muselo tam být krásně! Ty vodopády by mě lákaly. Když ne koupat, tak alespoň podívat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 

O magazínu

Od roku 2016  vám náš magazín dává tipy, kam jet na výlet s dětmi, kde strávit dovolenou s rodinou, a další, týkající se dovolené, výletů a zážitků. Každý rok přidáváme něco nového. Soutěže, úkoly...
Vytvořili jsem vaši fotogalerii i samostatnou rubriku pro vaše příspěvky.

V našich článcích najdete inspiraci kam vyrazit, co si koupit na cesty, na co nezapomenout, ale i jiné zajímavosti. Vaše zážitky a fotky z výletů a dovolených rádi zveřejníme v naší fotogalerii.

Vítejte, velká dovolená vás určitě čeká.

Zajímavé odkazy

Inspirace v článcích

Dovolená v Česku

Zajímavé odkazy