Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Léto je opět tady a dovolené jsou v plném proudu.

Na každém rohu je možné vidět reklamy od cestovních kanceláří a je těžké si z té široké nabídky něco vybrat. Ani já se svou přítelkyní jsme nezaháleli a vyrazili jsme na dovolenou.

Nakonec padla volba na zájezd do Chorvatska. Jeli jsme se společností CK KM Travel Hodonín do městečka Gradac. Musím se přiznat, že jsem z toho měl trošku strach. Zkušenosti s dlouhým cestováním autobusem mám, ale do Chorvatska jsem tak ještě nejel a zrovna teď v největším cestovním proudu. Navzdory tomu bylo téměř vše v pořádku a hlavně na čas. Nemuseli jsme nikde zbytečně dlouho čekat ani nic podobného.

Vyrazili jsme a oba řidiči byli pozitivní a přívětiví. Cesta proběhla zcela bez problémů až do Města Makarská. Zde jsme vyložili první várku lidí, řidiči se opět prohodili a jelo se dál. Co se však nestalo – první odbočka, řidič si špatně najel a zídka u domu byla dole. Paní domácí požadovala za metr krát metr starou zídku pět set euro, a tak se volala policie. Veškeré vyřizování se protáhlo téměř na dvě hodiny. Takže jsme všichni cestující byli namačkáni v jednom jediném stínu, který byl poblíž.

Konečně jsme dorazili do městečka Gradac. Jak tak parkujeme, stál nám v cestě sloup. Samozřejmě kdo by si s tím dělal hlavu, tak jsme do něj vrazili bokem. Naštěstí to ustál. To už jsme se všichni začínali bát, co ještě přijde, včetně hlavního pana řidiče. Druhý pokus o parkování už byl lepší, sloupu jsme se již vyhnuli, ale to by nebylo ono, kdyby nebylo další překážky. V cestě stálo auto. Bylo opravdu malé, takže je možné, že ho pan řidič nemusel vidět. Jak jsme se k němu přibližovali, nevydržel jsem to a křikl jsem po panu řidiči. Bylo to asi jediné štěstí, jinak by ho nejspíš zdemoloval. Třetí pokus již byl úspěšný a mohli jsme vystupovat.

Městečko Gradac je pro představu přibližně 40 kilometrů od města Makarská směrem na jih (stále dolů podél pobřeží). Píši městečko, ale nazval bych to i vesnicí. Protože to jsou spíše čtyři dlouhé ulice s líbezným kostelem a památečním sloupem na válku. Vše se odehrávalo na pláži a v ulici nad ní. Navzdory mému očekávání tam bylo opravdu málo stánků a obchůdků, což jsem mile přivítal. Naopak tam byla spousta restaurací a kaváren.

Pláže byly dvě, a pokud člověk nedošel před desátou, tak si už jen těžko hledal nějaké místo. Co mě však nepřekvapilo, bylo osazenstvo na pláži. Myslím, že už každému z Vás, co to právě čtete, dochází, na co narážím. Ano, každý třetí člověk byl Čech nebo Slovák. Další byli Poláci a Němci. Ovšem, nenechali jsme se tím nijak odradit, protože jsme na to byli připraveni. Obě pláže byly oblázkové.

Večerní život můžu jen vychválit. Krásně osvětlená ,,nejdůležitější“ ulice a živá hudba, která byla v národním jazyce, nám nedovolily jinak, než každý den završit večerní procházkou. Také jsme neodolali ochutnávce koktejlů, které zde chystali.

Byla připravena i široká nabídka jednodenních zájezdů, které jsme mohli využít. Jeden den jsme vyrazili do poutního města Medjugorje. Jde z toho místa opravdu cítit, že se tam většina lidí živí z množství turistů a poutníků, kteří toto místo navštěvují. Stánky a penziony jsou na každém kroku. Jako další z nabídky jsme si vybrali plavbu na lodi. To byl asi nejhorší zážitek z celé dovolené. Loď přecpaná k prasknutí, někteří si ani neměli kde sednout. Obsluha na lodi byla silně dezorientovaná a měla ve všem zmatek. Plavbu zlepšila možnost skákání z lodi a plavání na ,,otevřeném“ moři.

Abych to tak nějak shrnul – cestovní kancelář můžu jen doporučit. Komunikativnost, informovanost a snaha splnit každé přání cestujícího, ovšem dejte pozor na řidiče. S delegátem nebyl také žádný problém. Gradac bylo krásné a klidné místo, které je vhodné pro pár i početnější rodinku. Jen dát pozor na výběr výletu.

Mazi

4 komentáře u „CHORVATSKO – GRADAC“

 1. babicka11 napsal:

  Ubytování v Chorvatsku u dcery bylo nádherné, celý byt – zařízená kuchyň se vším, jídelna, pokoj, ložnice, koupelna, WC, velká terasa …
  syn byl v apartmánu, sice nebyl takový luxus, ale prý si nemohli stěžovat, všude čisto….

 2. veruska napsal:

  Já jsem byla v Itálii několikrát, ve Španělsku, ve Francii, ale v Chorvatsku ještě ne. Když jsme tam měli jet, vše bylo zaplacené, tak jsem se rozstonala. No není to pech? Naštěstí mi cestovka uhradila pomalu všechny náklady, které jsem do toho vložila.

  1. Ra napsal:

   napište referenci k pobytům, popište co se vám líbilo… body pak budou připsány 😀

 3. babicka11 napsal:

  V Chorvatsku byl letos syn i dcera s rodinami, moc si to užili a chválili nejen krásné počasí, moře, ubytování, ale i jídlo a výlety kolem. Příští rok pojedou určitě zas. Hlavně vnučky se ptají: „pojedeme už zítra?“ 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *