Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Když se řekne dovolená Chorvatsko, každému se objeví úsměv na tváři a zavzpomíná na zážitky od moře. Pakliže chcete navštívit nejpopulárnější dovolenkovou rekreaci, vyzkoušejte relaxační pobyt na ostrově Krk.

Ostrov Krk patří společně s ostrovem Cres k největším jadranským ostrovům a náleží ke Kvarneru. Jeho rozloha je 409, 9 kilometrů čtverečných a je obehnán Vinodolským a Velebitským průlivem a Rijeckým zálivem. Mezi ním a ostrovem Cres jsou Střední úžiny. Zatímco je sever kolosu úrodný a lidnatý s vápencovými kopci a dechberoucími plážemi, východní blok je pohlcen kamennými pustinami. Pohodlné ubytování Chorvatsko se proto nachází na severu Krku.

Pláže jako malované

Na první pohled si zamilujete písečné a oblázkové pláže, které jsou jako stvořené pro rodinnou dovolenou i romantiku ve dvou. Záleží na tom, jakou z nich si zvolíte. Jen považte, že se mnoho z nich pyšní oceněním Modré vlajky, což značí absolutní čistotu vody a patří k nim Soline, Dražica a Vela plaža. Volné chvíle zaplní plachtění, potápění, jízda na vodních lyžích, se suchozemských aktivit nadchnou tenis, volejbal, minigolf, pěší a cyklo turistika. Apartmány Chorvatsko najdete poblíž nejzajímavějších atrakcí!

Kam na výlet?

Kroky turistů vedou do krápníkové jeskyně Biserujka, do akvária v Bašce, do autentické vesničky Dobrinj. Za zmínku stojí plavba lodí třeba na vězeňské ostrovy Sveti Grgur. Na Krku najdete i šperky historie, k nimž náleží antické artefakty, městská opevnění, románské a středové kostely. Snad nikdy se vám neomrzí pohled na Jadran a stáda pasoucích se ovcí na loukách. Toulky romantickými uličkami vesniček vás vrátí do dob dávno minulých.

Ne všichni si mohou dovolit dovolenou v Chorvatku, a proto ocení ubytování Český Krumlov. I zde si užijí procházky středověkými uličkami a poznají památky patřící pod UNESCO. Pokud nevíte, kde sehnat komfortní hotely a ubytování nejen v Chorvatsku, mrkněte se na Hotely.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *