Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

V aktuálních měsících, kdy se zdá, že se blíží krize a hrozí zvyšující se inflace, se mnoho lidí ptá, jestli je právě teď ideální čas na investování. Odpověď je rozhodně ano. Hodně však záleží na tom, do čeho své finanční prostředky uložíte. Sázkou na jistotu jsou například nemovitosti, jejichž pořizovací cena je však příliš vysoká. Druhou volbou tak zůstávají komodity, jako je například zlato.

Zlato je odolné proti inflaci

Jedním z velkých důvodů, proč zvolit zlato jako investici, je odolnost proti inflaci. Pokud klesá hodnota některé měny právě vlivem inflace, na zlatu to není poznat už jen z toho důvodu, že jde o mezinárodně obchodovatelnou komoditu s omezenými zásobami. Obecně se tak doporučuje uložit část majetku právě do zlata.

Investiční zlato je osvobozeno od DPH

Dalším důvodem, proč přidat do portfolia investiční zlato, je osvobození od DPH. Při investování do zlata se tak vyhnete placení daní, což může být zajímavý rozdíl z pohledu celkového výnosu, kdy vám nebude nic odkrojeno.

Výše investice podle vašeho uvážení

V porovnání s nemovitostmi je v případě investičního zlata obrovskou výhodou víceméně libovolná výše investice. Koupíte si slitky či mince za desítky či stovky tisíc korun. V případě nemovitosti musíte počítat s výrazně větší investicí, kterou si jen těžko přizpůsobíte aktuálním možnostem.

Jednoduchý a rychlý nákup i prodej

Investiční zlato můžete kdykoliv dokoupit, ale i prodat v případě, že budete potřebovat peníze. Bohatý sortiment zlatých mincí a slitků najdete ve specializované prodejně v Obecním domě v Praze.

Nabídku si můžete prohlédnout také na internetových stránkách www.zlate-mince.cz a případně porovnat s jinými prodejci. Samozřejmostí je vždy maximální ryzost zlata a všechny potřebné certifikáty dokládající kvalitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *