Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Milujete cestování a už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na další cestu? Šílené zdražování bohužel postihlo i leteckou dopravu. Nejvyšší čas začít cestovat odjinud než z Prahy! Poradíme, jaké levnější alternativy najdete u našich sousedů.

Proč cestovat odjinud než z Prahy?

  • Je to levnější
  • Větší (jiný) výběr letů
  • Dobrodružství

Za let z Prahy zaplatíte víc, než když svou cestu vzduchem odstartujete z letiště u našich sousedů. A to i v případě, že započítáte dopravu dálkovým autobusem nebo vlakem do zahraničí. Je to zvláštní, že? Ať už jsou důvody jakékoliv, faktem zůstává, že letenky z Prahy patří dlouhodobě mezi nejdražší v Evropě.

V zahraničí je větší výběr letů od více společností, včetně těch nízkonákladových. Není nic neobvyklého, že například z Německa pořídíte přímé letenky do destinací, které jsou z Prahy jen těžko dostupné.

A potom je tu ten vzrušující pocit zkusit si letět odjinud. A třeba i cestu na letiště spojit s poznáváním nových míst. Divili byste se, jak bohatý noční život nabízí Berlín. Nebo jak romantická dokáže Vídeň být. Jestli jste cestovatel tělem i duší a hledáte ty nejlepší možnosti, jak cestovat na dovolenou, je tohle přesně to, co chcete.

5 nejlepších letišť blízko ČR

Berlín

Berlín-Braniborsko (Berlin-Brandenburg, BER) je mezinárodní letiště pro civilní dopravu. Vzniklo rozšířením původního Berlín-Schönefeld (SXF). Léta odsud velké množství nízkonákladových společností, takže tu bez problémů seženete levné letenky po celé Evropě. Základnu tu má například Ryanair, Eurowings, EasyJet, Wizz Air. Akční ceny po Evropě se pohybují pod hranicí 1000 Kč. Jestli máte namířeno i mimo Evropu, počítejte s přestupy.

Jak se nejlépe dostanete z Prahy do Berlína? Autobusem FlixBus nebo vlakem. Vyjde vás to levněji než jízda autem – k té musíte připočíst i stání na placeném parkovišti.

Mnichov

Cestovatelé, kteří hledají vzdálenější destinace, ale stále za příznivé ceny, doporučujeme právě letiště Mnichov (MUC). Dálkové lety za exotikou odsud pořídíte pod 10 000 Kč. Základnu tu má například Lufthansa, Eurowings nebo Condor.

A cesta? Svezte se vlakem nebo autobusem. Jízdenka na vlak stojí pár stovek, a doveze vás až k terminálu. Autobus vyjde o trochu dráž, spoj zajišťuje společnost Regiojet.

Vídeň

Jestli jsou levné letenky to, co hledáte, pak byste měli mít v hledáčku i letiště v rakouské Vídni. Kód letiště je VIE. Nabízí přímá spojení po téměř celé Evropě, a to za extra výhodné ceny. Je to ale skvělé místo i pro začátek výletu mimo Evropu – tarify jsou stále nižší než při odletu z Prahy. Ve Vídni má základnu Austrian Airlines, Laudamotion, Wizz Air či Eurowings.

Jak se dostat na letiště ve Vídni? Opět doporučujeme hlavně autobus, a to buď Regiojet nebo Flixbus. Další možností je přímý vlak Regiojetu, který jede až na letiště.

Katovice

Letiště Katovice (KTW) má strategickou polohu hlavně pro cestovatele z Moravskoslezského kraje, kteří to tam mají co by kamenem dohodil. Katovice ale lákají Čechy ze všech koutů republiky. Důvod? Letenky jsou tu extra levné, a to i mimo Evropu. Základnu zde má Wizz Air a Ryanair. Ceny často padají i pod 1000 Kč.

Doprava do Katovic je bohužel trochu krkolomná. Jestli se rozhodnete pro autobus, musíte přestoupit v centru města na zastávce hlavního nádraží. To samé platí o vlaku, nejede až na letiště, přesednete na hlavním nádraží na speciální autobus.

Krakov

Z krakovského letiště (KRK) rovněž vzlétají nejpopulárnější nízkonákladovky do celé Evropy. Oproti Katovicím se pyšní rozsáhlejší nabídkou letů. Kromě Evropy se odsud létá i do Ameriky.

Pro dopravu na letiště je nejlepší využít spoj od Ryanair. Z Prahy se do Krakova dostanete za cca 1500 Kč, ale když je akce, vyjde to i 500 Kč. Komfortní je i cesta po železnici, vlak vás odveze až na letiště.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *