Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Město Město Albrechtice leží na severní Moravě na hranicích s Polskem, u vstupu do tzv. Osoblažského výběžku. Rozkládá se v překrásné krajině na úpatí Nízkého Jeseníku. V současnosti zde žije zhruba 3500 obyvatel.

Nejvýznamnější památkou města je zámek Linhartovy, který vznikl v 16. století přestavbou původní tvrze na renesanční sídlo. V roce 2003 prošel díky vedení města celkovou rekonstrukcí a v současnosti je včetně krásného zámeckého parku plně přístupný veřejnosti. Kromě stálých expozicí se zde každoročně koná spousta kulturních a společenských akcí a výstav pro děti i dospělé.

Dominantu náměstí tvoří pozdně barokní kostel Navštívení Panny Marie. Byl postaven v 18. století  na  místě prvního katolického chrámu z roku 1610, který vyhořel při požáru v roce 1746.  Významnou církevní památkou je také klášter, zahrnující komplex budov v centru obce, který patří milosrdným sestrám sv. Karla Boromejského a byl vystavěn v třicátých letech minulého století.

RozhlednaNa své si přijdou také turisté, pro které byl zřízen Městský turistický okruh spojující atraktivní cíle Města Albrechtic. Hlavní historickou památkou okruhu je zřícenina hradu Burkvíz na vrcholu kopce Oldříšov nad vesnicí Burkvíz, kde návštěvník může spatřit zbytky studny, valů a zdiva.

Od roku 2011 je hlavním cílem turistů originální rozhledna Hraniční vrch, která vznikla propojením 2 ocelových věží, původně sloužících pro přenos telefonního signálu, lávkou ve výšce 25 metrů.

Město Albrechtice nabízí i možnost sportovního vyžití. Je zde fotbalový stadion, krásné koupaliště a také veřejné golfové hřiště, které zahrnuje 6 jamek, cvičné plochy, driving, vodní i písečné překážky, včetně půjčovny vybavení. Pro děti je k dispozici dětské hřiště umístěné v městském parku.

Ideální místo pro návštěvu především s dětmi je Eldorádo v nedalekých Hynčicích. Jedná se o soukromou galérii betonových soch pravěkých ještěrů v životní velikosti, pohádkových postaviček a zvířat, vkusně zasazenou do zahradního parčíku s jezírky a květinami.

Ubytování ve městě poskytují nově vybudované Apartmány Relax****, které nabízí ubytování ve čtyřech apartmánech s kapacitou 16 stálých lůžek a možností 2 přistýlek v každém apartmánu, s možností využití sauny, bazénu s vířivkou a tenisových kurtů zdarma. Cena za noc je 500,- Kč na osobu. Kdo se spokojí s méně luxusním ubytováním má k dispozici levnější ubytování od 250,- Kč na osobu, které nabízí penzion Marie se 4 dvoulůžkovými pokoji a hotel Město Albrechtice se 16ti dvoulůžkovými pokoji.

Petr S.

5 komentářů u „Albrechtice“

 1. veruska napsal:

  To Eldorado bych moc ráda viděla. Snad se tam někdy podívám.

 2. matylda napsal:

  Peře, hezký článek 🙂 Opravdu láká k návštěvě. Kdo ví…, zase přece přijde léto a čas dovolených 🙂

 3. pskrob napsal:

  jen bych chtěl upozornit, že město se nejmenuje Albrechtice, ale Město Albrechtice.

 4. blaju napsal:

  Tak to znám osobně máme od nás kousek, mohu jen doporučit.

 5. babicka11 napsal:

  Takových krásných měst by bylo fajn navštívit, ale většinou jsou tu články a nabídky tak daleko od nás, že to prostě nejde, bohužel :-(.
  Albrechtice mají něco do sebe, tam by se mi určitě líbilo, hlavně ta rozhledna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *