Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Tedy alespoň pro nás, protože tu žijeme

Je pravdou, že snad nikde nenajdeme tolik krásných míst, jako je zde.
V podstatě je jedno, kam se vydáme, protože všude jsou velmi zajímavá místa propojená kouzelnou přírodou a s odkazem našich předkům. Všude najdeme kus historie, zároveň se objeví něco nového a neočekávaného. Nezáleží na tom, jestli pojedeme do hor, k rybníkům, do divočiny, zkoumat historické památky nebo významná města. Mnohdy k tomu jeden den nestačí.

Cestujeme po republice

V dnešní době máme dost možností, jak se dostat na neznámá místa a trochu je prozkoumat. V mnohém nám to usnadňují nejen cykloturistické nebo turistické stezky, ale i samotné vybavení pro turisty, které je vhodné do přírody. Nejlepší je si vychutnat ranní východ nebo západ slunce, kapky rosy v trávě a tu neskutečnou sílu svobody, kterou nám může právě poskytnout stanování v samotném srdci přírody.

Plánovat dovolenou můžeme i v zimě

Zimní večery jsou poměrné dlouhé, a tak si je můžeme zkrátit plánováním naší dovolené. Pokud jsme se rozhodli vyrazit s rodinou pod stan, tak bude vhodné začít pořizovat vše potřebné pro náš camping. Úplně nejlepší je, když vše nakoupíme na jednom místě, což rozhodně šetří čas i peníze.

stan pro dvě osoby

Stan bychom měli, ale to rozhodně není všechno

Nikomu se nechce cestovat s těžkým vybavením. Dobrou zprávou je, že dnešní doba nabízí mimořádně lehké a funkční materiály. Jestli jsme bývali zvyklí na velké, těžké a odolné spacáky, tak na to při dnešní moderní technologii můžeme rovnou zapomenout. Dnes si lze vybrat velmi kvalitní spacák, přesně podle potřeb a na míru. Překvapit nás může nejen svoji funkčností, ale zároveň váhou. Není nad pohodlí a pořádný odpočinek.

Další skvělé vybavení bude samonafukovací karimatka. Ta má uvnitř pěnový materiál s extrémně otevřenými póry, zalaminovaný do nepropustné vnější tkaniny. Po otevření ventilu nasaje vzduch a rozpíná se do požadované velikosti. Pak nás nějaká nerovná zem nemůže překvapit.

Kvalitní baterka nebo čelovka

Existuje mnoho druhů různých baterek a je těžké se mezi nimi rozhodnout, která bude ta nejvhodnější. Rozhodně se vyplatí si s sebou vzít takzvanou čelovku. Přece jenom umožní mít větší přehled o cestě nebo prostoru a navíc ji nemusíme držet v ruce. Stačí si ji nasadit na čelo a vyrazit do temných nocí.

Bez vaření se na výletech neobejdeme

Je pravdou, že pokud s námi nepojede kempovat kuchař s vybavením, budeme si muset vystačit sami. Pak se nám rozhodně budou hodit vařiče. Hrneček, ešus a příbory se mimochodem hodí vždycky. S vařičem je dobré koupit plynové kartuše, které jsou naplněné směsí propan-butan. Ovšem pak nám mohou skvěle posloužit nejen na ohřev jídla, ale i nás samotných, kdyby náhodou byla ve stanu velká zima.

Pak už jen zbývá se vybavit kvalitním outdoorovým oblečením a jsme připraveni na prima dovolenou v přírodě. Nakoupit si lze jak úplné novinky, tak lze vše pořídit výhodně v loňské kolekci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *