Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Jakmile to počasí a situace kolem pandemie koronaviru umožní, mnozí z vás jistě vyrazí na výlety nejen do okolí svého města, ale i do ostatních oblastí Česka. Vaše toulky a výlety vás mohou zavést do západních Čech, kde je mnoho zajímavých míst a měst. Zaměříme se na tři z nich.

Stříbro

Jak už název napovídá, Stříbro má bohatou hornickou historii. Toto malé město, které leží necelou hodinku jízdy vlakem západně od Plzně, je na svoji minulost náležitě hrdé. Během výletu si zde můžete prohlédnout hornický skanzen, v němž poznáte, jak se žilo v době, kdy se v oblasti těžily stříbrné a olověné rudy. Milovníci památek pak najdou několik pěkných staveb přímo v centru města, jde třeba o tamní městskou radnici ze 16. století. Z hlediska ubytování Stříbro nabízí kolem 10 hotelů, což je povětšinou dostačující kapacita.

Klatovy

Dalším významným místem na západě Čech jsou bezesporu Klatovy. Při výletu do tohoto malebného města v Pošumaví rozhodně neopomeňte navštívit vyhlášenou Černou věž, která se nachází přímo na centrálním náměstí. Pod jezuitským kostelem se pak vyskytují veřejnosti přístupné katakomby s několika desítkami precizně mumifikovaných těl významných tamních jezuitů.

Pokud zvolíte pro ubytování Klatovy, jde o ideální výchozí bod pro výlety na Šumavu, kam se dostanete během pár desítek minut jízdy autem či veřejnou hromadnou dopravou. I v samotném okolí Klatov je ale řada památek, namátkou jde kupříkladu o známý vodní hrad Švihov, kde se často natáčejí pohádky a historické filmy.

Plzeň

Centrem všeho dění v západních Čechách je bezesporu Plzeň. Město je známé hlavně díky svému pivovaru, zájemci o historii zde ale ocení také návštěvu skvostné radniční budovy, v níž se dnes pravidelně konají umělecké výstavy. Náměstí pak dominuje katedrála sv. Bartoloměje, jejíž věž dosahuje výšky 102 metrů, čímž se řadí k nejvyšším ve střední Evropě. Další plzeňskou chloubou je židovská synagoga, jde o vůbec třetí největší synagogu na světě a druhou v Evropě.

A co ubytování? S hotely Plzeň veskrze dnes už nemá takový problém jako před 15 – 20 lety, vyrostla zde řada hotelů a penzionů, jež turistům poskytují patřičné zázemí.

Plánujete-li výlety nejen po západních Čechách, vybírejte si hotely a ubytování na Hotely.cz. Najdete zde bohatou škálu ubytovacích zařízení různých cenových kategorií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *