Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 316

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/www.velkadovolena.cz/www/wp-content/themes/magx/header.php on line 324

Cestování v době koronaviru? Bez cestovního pojištění covid raději zůstaňte doma!

Koronavirus stále hýbe světem. Ne a ne nám dát pokoj. Nebezpečím jsou především rychle se šířící mutace, které v některých zemích již dominují. Proto je na místě nejvyšší obezřetnost. Pokud to jde, nechat se očkovat, dbát na hygienu a při cestách do zahraniční neopomenout si spolu s dezinfekcí přibalit i cestovní pojištění covid.

Podmínky jednotlivých zemí se liší

V protikoronavirových opatřeních stanovených jednotlivými zeměmi vládne slušný zmatek. Každá země je totiž má nastavená jinak. Před cestou si proto neopomeňte nastudovat stránky Ministerstva zahraničí, které podmínky vstupu do jednotlivých zemí pravidelně aktualizuje. Nebo se rovnou obraťte na svou cestovní kancelář.

Do některých zemí vás pustí již 22 dní po první dávce očkování, jiné vyžadují očkování kompletní. Popřípadě negativní PCR test na koronavirus. Nositelem těchto informací by měl být připravovaný covid pas, kterým se před vstupem do vámi zvolené destinace spolu s pasem klasickým či občanským průkazem (cestujete-li do země EU) budete prezentovat.

Bez covid pojištění opravdu ne!

Nejde však jen o stávající stav. Na dovolenou můžete odjet negativní, ale v jejím průběhu se to může změnit. Pokud nebudete očkování, můžete se poměrně snadno nakazit. A pak, nebudete-li mít uzavřené patřičné cestovní pojištění, může nastat velký problém.

Náklady na pobyt v karanténním hotelu, do něhož s největší pravděpodobností na dobu okolo dvou týdnů poputujete, totiž půjdou na váš účet. Uhradit si budete muset i novou letenku, dopravu na letiště a celou řadu dalších poplatků.

Kalkulačka cestovního pojištění

Cestovní pojištění covid kryje různá rizika spojená s koronavirem. Jejich přehled vám poskytne třeba kalkulačka cestovního pojištění, která je pro vás k dispozici na stránkách Top-pojisteni.cz. Ta vám cestovní pojištění spočítá do dvou minut. A nabídne hned několik jeho variant, z nichž si vyberete tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Toužíte-li po klidné dovolené, cestovní pojištění koronavirus vám ji alespoň částečně zajistí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *