Už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na dovolenou? Píšete si seznam, co nesmíte zapomenout a co je třeba si ještě dokoupit, abyste s sebou měli vše, co budete potřebovat? Připište si na něj i cestovní pojištění. To by mělo být samozřejmou součástí každé cesty, stejně jako třeba doklady nebo kufr či taška s osobními věcmi.

I během cest je třeba se chránit

Dovolenou nebo aspoň krátký několikadenní výlet si zaslouží občas každý z nás. Během této doby si odpočineme, zapomeneme na běžné starosti, načerpáme nové síly a třeba i poznáme něco nového. Abychom si to ale mohli užívat plnými doušky, je fajn myslet o krok dopředu a chránit se pro případ nehody nebo jiné nepředvídatelné události.

Když se totiž zraníte nebo způsobíte někomu škodu, nejen že si pokazíte dovolenou, ale musíte počítat i s nepříjemnými finančními důsledky. Většina z nás má ale cestovní pojištění za zbytečnost a do zahraničí vyráží jen s celoročním cestovním pojištěním ke kartě. Na něm není nic špatného, má ale dost nízké pojistné limity, které většinou škodu nepokryjí a vy ji pak musíte hradit z vlastní kapsy.

Další si zase myslí, že když máme evropský průkaz pojištění, máme po celé Evropě zajištěnou pojistnou ochranu i lékařské ošetření. To je sice pravda, ale zdravotnické zařízení může požadovat různé doplatky za léčbu, které nebývají zrovna nízké. S evropským průkazem se ani nemůžete nechat ošetřit v soukromých nemocnicích.

Zdroj: fotobanka

 

Řešení? Cestovní pojištění!

Ať už vyrážíte na cesty po Čechách, na Slovensko, nebo třeba na druhý konec světa, cestovní pojištění je skvělým parťákem. Musíte si ho ale správně nastavit.

Co by cestovní pojištění mělo obsahovat?

  • Pojištění léčebných výloh
  • Non-stop asistenční služby v českém jazyce
  • Hrazenou zdravotní péči ve veřejných i soukromých zařízeních
  • Úhradu zdravotní repatriace i případné repatriace ostatků
  • Pojištění vybraných sportů bez navýšení ceny
  • Možnost bezplatného prodloužení cestovního pojištění v cílové zemi v případě nečekaných situací
  • Možnost sjednat si připojištění – např. úrazové pojištění, pojištění zavazadel, storno zájezdu, pojištění odpovědnosti apod.

Na čem při jeho sjednání záleží nejvíc?

Jak už to u pojištění bývá, je třeba si pohlídat, zda jste pojištěni pro rizika, která potřebujete a zda máte dobře nastavené pojistné krytí. Jeho výši je třeba přizpůsobit nejen účelu cesty, ale taky destinaci.

  • Vyrazíte teď v zimě na lyže? Vyplatí se vám pojistné krytí minimálně ve výši 5 milionů Kč, od věci není ani pojištění zodpovědnosti. Na svahu se snadno stane, že někomu nechtěně poškodíte oblečení, nebo ho dokonce srazíte.
  • Na letní dovolenou u moře v Evropě je minimem pojistné krytí ve výši 3 milionů Kč, pohlídejte si ale, na jaké sporty se pojištění vztahuje.
  • Na cesty mimo Evropu by minimálně krytí ve výši 5 milionů Kč mělo být samozřejmostí.

Víte, že cestovní pojištění si můžete sjednat online i těsně před tím, než na dovolenou vyrazíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *